Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeep Cherokee?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z kluczowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój pojazd w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii sprzętu, które wymagałyby dużych nakładów finansowych. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, takie jak wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeepie Cherokee? W tym celu najpierw sprawdzimy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Jeepie Cherokee, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Jeepie Cherokee?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Jeepie Cherokee. W oparciu o rok pojazdu i serię, filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Jeepa Cherokee?, zachęcamy do sprawdzenia boku komory silnika, rzeczywiście jest to jedna z najbardziej preferowanych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że tutaj znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Jeepa Cherokee. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, do którego można dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki Jeepa Cherokee

Druga możliwa pozycja filtra kabinowego w Twoim Jeep Cherokee znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś rozpoznać czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Jeepie Cherokee

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Jeepa Cherokee

Wreszcie ostatnia pozycja, w której można umieścić filtr kabinowy w Twoim Jeepie Cherokee, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeep Cherokee?

Na koniec pokażemy Ci teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Jeep Cherokee? Jest to jednak dość podstawowy manewr, który należy wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów z samochodem.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Jeepie Cherokee?

Dużym pytaniem dla wielu posiadaczy Jeepa Cherokee jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahajcie się przeczytać naszego krótkiego posta na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Jeepie Cherokee?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego przewodnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Jeepa Cherokee? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Jeepie Cherokee.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Jeepa Cherokee, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Jeep Cherokee.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim Jeepem Cherokee?
Ссылка на основную публикацию