Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie GX?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z podstawowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które wymagałyby dużych strat. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, podobnie jak wymiana oleju i filtra, ale w przypadku innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie istotnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie GX? W tym celu najpierw zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Lexusie GX, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Lexusie GX?

Zacznijmy więc od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Lexusie GX. W zależności od roku Twojego samochodu i serii filtr może znajdować się w trzech różnych obszarach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Lexusa GX?, zalecamy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc dla producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że jest to miejsce, w którym montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Lexusa GX. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Lexusa GX

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Lexusie GX znajduje się pod schowkiem samochodowym. Jest to najmniej trudno dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Lexusa GX, co robić?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Lexusa GX

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Lexusie GX, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie GX?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Lexusie GX? Chociaż jest to dość zwyczajny krok, należy go wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć komplikacji w pojeździe.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Lexusie GX?

Wielkim pytaniem dla wielu właścicieli Lexusa GX jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią w sprawie usunięcia kontrolki usługi; jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Lexusie GX?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tego poradnika, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Lexusa GX? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Lexusie GX.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lexusa GX, zapoznaj się z naszą kategorią Lexus GX.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Lexusie GX ?
Ссылка на основную публикацию