Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie UX?

Konserwacja pojazdu jest jednym z kluczowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które wymagają dużych nakładów finansowych. Niektóre prace konserwacyjne, w tym wymiana oleju i filtra, wydają się oczywiste dla wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie UX? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Lexusie UX, a po drugie, jak zmienić ten popularny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Lexusie UX?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Lexusie UX. W zależności od roku pojazdu i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych obszarach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Lexusa UX?, sugerujemy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Lexusa UX. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle jest umieszczony tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Lexusa UX

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twoim Lexusie UX jest schowek na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Lexusie UX?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Lexusa UX

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym może znajdować się filtr kabinowy w Twoim Lexusie UX, znajduje się pod deską rozdzielczą. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Lexusie UX?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Lexusie UX? Mimo że jest to dość zwyczajna technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Lexusie UX?

Dużym pytaniem dla dużej liczby właścicieli Lexusa UX jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym krótkim postem na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Lexusie UX?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Lexusa UX? Ten krok jest naprawdę bardzo powszechny. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Lexusie UX.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lexusa UX, zajrzyj do kategorii Lexus UX.

Weiterlesen:
Światło oleju Lexus UX, które pozostaje włączone
Ссылка на основную публикацию