Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Juke?

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z najważniejszych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które pociągałyby za sobą duże straty gotówki. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, w tym wymiana oleju i filtra, ale dla innych nie zawsze możesz być ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Juke? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Nissan Juke, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Nissan Juke?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Nissan Juke. W zależności od roku Twojego samochodu i serii, filtr można znaleźć w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Nissana Juke?, radzimy sprawdzić bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak głównie dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Nissana Juke. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Nissana Juke

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twoim Nissan Juke jest schowek na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najłatwiejsze miejsce do uzyskania, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Cena wymiany amortyzatora do Nissana Juke ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Nissana Juke

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym znajduje się filtr kabinowy w Nissan Juke, znajduje się pod deską rozdzielczą. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który zazwyczaj jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Juke?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Nissan Juke? Chociaż jest to dość prosta technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw związanych z pojazdem silnikowym.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Nissan Juke?

Wielkim pytaniem dla dużej liczby właścicieli Nissana Juke jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu na temat usunięcia kontrolki usługi; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Nissan Juke?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Nissana Juke? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Nissan Juke.

Więcej wskazówek dotyczących Nissana Juke znajdziesz w kategorii Nissan Juke.

Weiterlesen:
Kierownica zablokowana w moim Nissan Juke, co mogę zrobić?
Ссылка на основную публикацию