Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Terrano?

Konserwacja pojazdu jest jednym z ważnych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać pojazd w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które wiązałyby się z koniecznością wydawania dużych pieniędzy. Niektóre prace konserwacyjne, takie jak wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie ważnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Terrano? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Nissan Terrano, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Nissan Terrano?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Nissan Terrano. W zależności od roku Twojego samochodu i serii, filtr można umieścić w trzech różnych obszarach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Nissana Terrano?, zachęcamy do sprawdzenia boku komory silnika, tak naprawdę jest to jedna z najczęściej wybieranych lokalizacji przez producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Nissana Terrano. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Nissana Terrano

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twoim Nissan Terrano jest schowek na rękawiczki Twojego samochodu. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i rozpoznać czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Nissan Terrano

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Nissana Terrano

Wreszcie ostatnia pozycja, w której można umieścić filtr kabinowy w Twoim Nissan Terrano, znajduje się pod deską rozdzielczą. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Nissan Terrano?

Na koniec nauczymy Cię teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Nissan Terrano? Chociaż jest to dość podstawowa technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć komplikacji w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Nissan Terrano?

Wielkim pytaniem dla dużej liczby właścicieli Nissana Terrano jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Nissan Terrano?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tego poradnika, jak usunąć filtr kabinowy z Twojego Nissana Terrano? Ten krok jest naprawdę bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Nissan Terrano.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Terrano, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Terrano.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Nissan Terrano ?
Ссылка на основную публикацию