Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Peugeot 406 ?

Konserwacja pojazdu jest jednym z ważnych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które będą wymagały wydania dużej ilości gotówki. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtra, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Peugeocie 406? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Peugeot 406, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Peugeot 406?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Peugeot 406. Na podstawie roku Twojego pojazdu silnikowego i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego Peugeot 406?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, rzeczywiście jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Peugeota 406. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę pojazdu silnikowego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Peugeot 406

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Peugeot 406 znajduje się pod schowkiem na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najłatwiejsze miejsce do uzyskania, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś znaleźć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Peugeot 406 ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Peugeot 406

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Peugeot 406, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Peugeot 406?

Na koniec pokażemy Ci teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Peugeot 406? Niemniej jednak jest to dość podstawowa procedura, którą należy wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów z pojazdem silnikowym.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Peugeot 406?

Wielkim pytaniem dla większości właścicieli Peugeota 406 jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat usuwania kontrolki serwisowej; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Peugeot 406?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej publikacji, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Peugeot 406? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Peugeot 406.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 406, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 406.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Peugeot 406?
Ссылка на основную публикацию