Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Seat Ateca?

Konserwacja pojazdu jest jednym z najważniejszych obowiązków, które musisz spełnić, jeśli chcesz utrzymać pojazd w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii sprzętu, które wymagałyby dużych nakładów finansowych. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, podobnie jak wymiana oleju i filtra, ale w przypadku innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie ważnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Seat Ateca? W tym celu najpierw sprawdzimy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Seat Ateca, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Seat Ateca?

So let’s start our short post with location of the cabin filter on your Seat Ateca. Based on the year of your vehicle and the series, the filter can be placed in three different spots, we will now detail these locations.

Weiterlesen:
Jak wymienić lusterko boczne w moim Seat Ateca?

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

To find the cabin filter of your Seat Ateca?, we advise you to take a look at the side of the engine compartment, in reality, it is one of the most chosen spots for car producers. This is simply mainly because this is where the Seat Ateca’s external air intake is situated. This is where your vehicule will supply air to your passenger compartment. It is generally located just below the windscreen, at the level of the air vents, you can access it through the bonnet of your motor vehicle, it will be in a plastic box.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Seata Ateca

Drugi możliwy obszar dla filtra kabinowego w Twoim Seat Ateca znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i znaleźć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Seat Ateca

Wreszcie ostatnia pozycja, w której można umieścić filtr kabinowy w Twoim Seat Ateca, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który jest zwykle przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Seat Ateca ?

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Seat Ateca?

Na koniec nauczymy Cię teraz how to change the cabin filter of your Seat Ateca? Chociaż jest to dość zwyczajna procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć komplikacji w pojeździe silnikowym.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Seat Ateca?

Wielkim pytaniem dla większości posiadaczy Seata Ateca jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać naszego krótkiego posta na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

How to remove the cabin filter on my Seat Ateca?

Ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego poradnika, jak usunąć filtr kabinowy z Twojego Seat Ateca? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twoim Seat Ateca.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Seat Ateca, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Seat Ateca.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik na Seat Ateca?
Ссылка на основную публикацию