Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 3 ?

Konserwacja pojazdu to jedno z podstawowych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które wiązałyby się z marnowaniem dużej ilości pieniędzy. Niektóre prace konserwacyjne wydają się wszystkim oczywiste, podobnie jak wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 3? W tym celu najpierw sprawdzimy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 3, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 3?

Zacznijmy więc nasz artykuł od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Volkswagenie Golf 3. W zależności od roku Twojego samochodu i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Volkswagena Golfa 3?, zalecamy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedna z preferowanych lokalizacji przez producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że tutaj znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Volkswagena Golfa 3. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. W większości przypadków znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Volkswagena Golfa 3

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 3 znajduje się pod schowkiem w samochodzie. Jest to najmniej trudno dostępne miejsce, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i zidentyfikować czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
W moim Volkswagenie Golfie pali się kontrolka paliwa, co robić?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Volkswagena Golfa 3

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 3, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 3?

Na koniec pokażemy Ci teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Volkswagen Golf 3? Mimo że jest to dość prosta technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów związanych z pojazdem.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Volkswagenie Golfie 3?

Dużym pytaniem dla wielu posiadaczy Volkswagena Golfa 3 jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 3?

Na koniec ostatni krok, który z pewnością prowadzi Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojego Volkswagena Golfa 3? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Volkswagenie Golfie 3.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 3, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 3.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Volkswagen Golf, która pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию