Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 5 ?

Konserwacja pojazdu to jedno z najważniejszych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii sprzętu, które wymagałyby dużych nakładów pieniężnych. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 5? W tym celu najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 5, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 5?

Zacznijmy więc naszą stronę z informacjami o lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Volkswagenie Golfie 5. W zależności od roku Twojego pojazdu silnikowego i serii, filtr może być umieszczony w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Volkswagena Golfa 5?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Volkswagena Golfa 5. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy pod schowkiem w desce rozdzielczej Volkswagena Golfa 5

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 5 znajduje się pod schowkiem w samochodzie. Jest to najłatwiej dostępne miejsce, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i zidentyfikować czarną skrzynkę, w tym filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volkswagenie Golfie 4

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Volkswagena Golfa 5

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 5, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 5?

Na koniec pokażemy Ci teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Volkswagen Golf 5? Niemniej jednak jest to dość prosta technika, którą należy wykonać we właściwym czasie, aby zapobiec problemom w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Volkswagenie Golfie 5?

Wielkim pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Volkswagena Golfa 5 jest to, kiedy wymienić ten filtr, bo wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać naszej strony z treścią na temat usuwania kontrolki usługi; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 5?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tego poradnika, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Volkswagena Golfa 5? Ten krok jest naprawdę bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Volkswagenie Golfie 5.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volkswagenie Golfie 2
Ссылка на основную публикацию