Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 8 ?

Konserwacja pojazdu to jedno z najważniejszych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii, które wiązałyby się z marnowaniem dużej ilości pieniędzy. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 8? W tym celu najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 8, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, również nazwany filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 8?

Zacznijmy więc nasz artykuł od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Volkswagen Golf 8. W zależności od roku Twojego pojazdu i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Volkswagena Golfa 8?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, rzeczywiście jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że jest to miejsce, w którym montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Volkswagena Golfa 8. To tutaj Twój pojazd będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, możesz uzyskać do niego dostęp przez maskę pojazdu silnikowego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Volkswagena Golfa 8

Drugi możliwy obszar dla filtra kabinowego w Twoim Volkswagenie Golfie 8 znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek, a powinieneś znaleźć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Golfa 2

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Volkswagena Golfa 8

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie 8, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który zwykle przytrzymywany jest klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 8?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Volkswagen Golf 8? Niemniej jednak jest to dość powszechna technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój samochód.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Volkswagenie Golfie 8?

Dużym pytaniem dla dużej liczby posiadaczy Volkswagena Golfa 8 jest to, kiedy wymienić ten filtr, bo wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie 8?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej instrukcji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego Volkswagena Golfa 8? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i ostrożnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Volkswagenie Golfie 8.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Golfie 7 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 8, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector