Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z podstawowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nagłych awarii, które wymagałyby zmarnowania dużej ilości gotówki. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, podobnie jak wymiana oleju i filtra, ale dla innych nie zawsze możesz być ich świadomy. Dzisiaj zajmiemy się mniej znanym, ale równie ważnym zadaniem konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie? W tym celu najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie, a po drugie, jak wymienić ten popularny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie?

Zacznijmy więc nasz artykuł od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim Volkswagenie Golfie. Na podstawie roku Twojego samochodu i serii filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojego Volkswagena Golfa?, sugerujemy spojrzeć na bok komory silnika, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Volkswagena Golfa. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Volkswagena Golfa

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie znajduje się pod schowkiem w samochodzie. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Golfa 2 grzechocze, gdy jest zimny

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego Volkswagena Golfa

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie?

Na koniec nauczymy Cię teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim Volkswagenie Golfie? Chociaż jest to dość podstawowy manewr, należy go wykonać we właściwym czasie, aby zapobiec problemom w pojeździe.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Volkswagenie Golfie?

Dużym pytaniem dla sporej liczby posiadaczy Volkswagena Golfa jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim Volkswagenie Golfie?

Ostatni krok, który z pewnością przyciągnie Cię do tej publikacji, jak usunąć filtr kabinowy z Twojego Volkswagena Golfa? Ten krok jest naprawdę bardzo powszechny. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i ostrożnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Volkswagenie Golfie.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagena Golfa 5, co robić ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector