Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w moim volvo xc70 ?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z kluczowych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii sprzętu, które oznaczałyby konieczność marnowania dużej ilości pieniędzy. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się wszystkim oczywiste, podobnie jak wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w moim volvo xc70? Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, gdzie jest filtr kabinowy w Twoim volvo xc70, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w moim volvo xc70?

Zacznijmy więc naszą stronę z zawartością od lokalizacji filtra kabinowego w Twoim volvo xc70. W zależności od roku pojazdu silnikowego i serii, filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojego volvo xc70?, radzimy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza Volvo xc70. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki volvo xc70

Drugie możliwe miejsce na filtr kabinowy w Twoim volvo xc70 znajduje się pod schowkiem samochodowym. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek, a powinieneś znaleźć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w volvo xc70 ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojego volvo xc70

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twoim volvo xc70, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który w większości przypadków jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w moim volvo xc70?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twoim volvo xc70? Niemniej jednak jest to dość prosta procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw o Twój pojazd.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w volvo xc70?

Wielkim pytaniem dla sporej liczby właścicieli volvo xc70 jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak usunąć kontrolkę usługi; niemniej jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie szkodliwych cząstek powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w moim volvo xc70?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tej instrukcji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojego volvo xc70? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko, a wymiana filtra kabinowego w Twoim volvo xc70 jest już zakończona.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat volvo xc70, przejdź do naszej kategorii volvo xc70.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w volvo xc70
Ссылка на основную публикацию