Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 156 ?

Konserwacja pojazdu to jedno z najważniejszych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które wymagałyby dużych nakładów finansowych. Niektóre czynności konserwacyjne, takie jak wymiana oleju i filtrów, wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, ale w przypadku innych nie zawsze jest się ich świadomym. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 156? W tym celu najpierw zobaczymy gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twojej Alfie Romeo 156, a po drugie jak wymienić ten popularny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 156?

Zacznijmy więc nasz krótki post od lokalizacji filtra kabinowego w Twojej Alfie Romeo 156. Na podstawie roku Twojego samochodu i serii, filtr może znajdować się w trzech różnych miejscach, teraz wyszczególnimy te lokalizacje.

Weiterlesen:
Alfa Romeo 156, która przyspiesza sama

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojej Alfy Romeo 156?, sugerujemy spojrzeć na bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji dla producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu montowany jest zewnętrzny wlot powietrza Alfa Romeo 156. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Przez większość czasu jest umieszczony tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę pojazdu mechanicznego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem w desce rozdzielczej Alfa Romeo 156

Drugi możliwy obszar dla filtra kabinowego w Twojej Alfa Romeo 156 znajduje się pod schowkiem w Twoim samochodzie. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i rozpoznać czarną skrzynkę z filtrem przeciwpyłkowym, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Filtr kabinowy który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojej Alfy Romeo 156

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym może znajdować się filtr kabinowy w Twojej Alfie Romeo 156, znajduje się pod deską rozdzielczą. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który zwykle przytrzymywany jest za pomocą zacisków lub śruby. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojej Alfy Romeo 156 ?

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 156?

Wreszcie zobaczymy jak wymienić filtr kabinowy w Twojej Alfa Romeo 156? Chociaż jest to dość prosta technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć problemów w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Alfa Romeo 156?

Dużym pytaniem dla sporej liczby właścicieli Alfy Romeo 156 jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahajcie się przeczytać naszego krótkiego posta na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być wymieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz na wsi i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w mojej Alfie Romeo 156?

Ostatni krok, który na pewno prowadzi Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojej Alfy Romeo 156? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twojej Alfie Romeo 156.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Alfy Romeo 156, spójrz na kategorię Alfa Romeo 156.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej Alfie Romeo 156 ?
Ссылка на основную публикацию