Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Skodzie Kamiq ?

Utrzymywanie samochodu w dobrym stanie jest jednym z ważnych obowiązków, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój samochód w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii, które wymagają dużych nakładów finansowych. Niektóre czynności konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtrów, ale w przypadku innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie istotnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w mojej Skodzie Kamiq? Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twojej Skodzie Kamiq, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w mojej Skodzie Kamiq?

Zacznijmy więc naszą stronę z informacjami o lokalizacji filtra kabinowego w Twojej Skodzie Kamiq. Na podstawie roku Twojego samochodu i serii filtr można umieścić w trzech różnych miejscach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby zlokalizować filtr kabinowy Twojej Skody Kamiq?, radzimy sprawdzić bok komory silnika, w rzeczywistości jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc przez producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Skody Kamiq. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki Skody Kamiq

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twojej Skodzie Kamiq jest schowek na rękawiczki Twojego pojazdu silnikowego. Jest to najmniej skomplikowane miejsce, do którego można się dostać, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odepnij ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w mojej Skodzie Kamiq ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojej Skody Kamiq

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym można umieścić filtr kabinowy w Twojej Skodzie Kamiq, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który zwykle jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Skodzie Kamiq?

Na koniec nauczymy Cię teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twojej Skodzie Kamiq? Chociaż jest to dość łatwa do zrozumienia technika, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby zapobiec komplikacjom w samochodzie.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Skodzie Kamiq?

Dużym pytaniem dla dużej liczby właścicieli Skody Kamiq jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się czytać naszej strony z treścią na temat usuwania kontrolki usługi; jednak dla filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z samochodu lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w mojej Skodzie Kamiq?

Ostatni krok, który zdecydowanie prowadzi do tej instrukcji, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojej Skody Kamiq? Ten krok jest naprawdę bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twojej Skodzie Kamiq.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Skody Kamiq, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Skoda Kamiq.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Skodzie Kamiq?
Ссылка на основную публикацию