Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Camry?

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie to jedno z ważnych zadań, które musisz wykonać, jeśli chcesz utrzymać swój pojazd w dobrym stanie i uniknąć nieoczekiwanych awarii sprzętu, które wymagałyby dużych nakładów finansowych. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich ludzi, podobnie jak wymiana oleju i filtrów, ale dla innych nie zawsze możesz być ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Camry? W tym celu najpierw zobaczymy, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twojej Toyocie Camry, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, znany również jako filtr przeciwpyłkowy.

Gdzie jest filtr kabinowy w mojej Toyocie Camry?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od lokalizacji filtra kabinowego w Twojej Toyota Camry. W zależności od roku pojazdu silnikowego i serii, filtr można znaleźć w trzech różnych obszarach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego znaleziony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojej Toyoty Camry?, zachęcamy do obejrzenia boku komory silnika, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród producentów samochodów. Dzieje się tak tylko dlatego, że w tym miejscu znajduje się wlot powietrza zewnętrznego Toyoty Camry. To tutaj Twój samochód będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Zwykle znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można uzyskać do niego dostęp przez maskę samochodu, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki Toyoty Camry

Drugi możliwy obszar filtra kabinowego w Twojej Toyota Camry znajduje się pod schowkiem na rękawiczki w Twoim pojeździe silnikowym. Jest to najmniej trudno dostępne miejsce, wystarczy się położyć i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i rozpoznać czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, wystarczy odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Toyota Camry ?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojej Toyoty Camry

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym znajduje się filtr kabinowy w Twojej Toyocie Camry, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz wyjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Camry?

Wreszcie odkryjemy teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twojej Toyota Camry? Chociaż jest to dość zwyczajna procedura, należy ją wykonać we właściwym czasie, aby uniknąć obaw związanych z pojazdem silnikowym.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Toyota Camry?

Dużym pytaniem dla większości posiadaczy Toyoty Camry jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na temat usuwania kontrolki serwisowej; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinna być zmieniana co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i robisz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się wymieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak wyjąć filtr kabinowy w mojej Toyocie Camry?

Ostatni krok, który z pewnością przyciąga Cię do tej instrukcji, jak wyjąć filtr kabinowy z Twojej Toyoty Camry? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty. Po znalezieniu lokalizacji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twojej Toyocie Camry.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Toyoty Camry, zapoznaj się z naszą kategorią Toyota Camry.

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Toyota Camry?
Ссылка на основную публикацию