Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Iq?

Konserwacja pojazdu jest jednym z najważniejszych obowiązków, które musisz spełnić, jeśli chcesz utrzymać pojazd w dobrym stanie i uniknąć nieprzewidzianych awarii sprzętu, które wymagają dużych nakładów finansowych. Niektóre prace konserwacyjne wydają się oczywiste dla prawie wszystkich, w tym wymiana oleju i filtra, ale dla innych nie zawsze jesteś ich świadomy. Dzisiaj skupimy się na mniej znanym, ale równie ważnym zadaniu konserwacyjnym, jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Iq? Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, gdzie znajduje się filtr kabinowy w Twojej Toyocie Iq, a po drugie, jak wymienić ten słynny filtr, zwany również filtrem przeciwpyłkowym.

Gdzie jest filtr kabinowy w mojej Toyocie Iq?

Zacznijmy więc naszą stronę z zawartością od lokalizacji filtra kabinowego w Twojej Toyocie Iq. W oparciu o rok Twojego samochodu i serię, filtr można znaleźć w trzech różnych obszarach, teraz opiszemy te lokalizacje.

Filtr przedziału pasażerskiego umieszczony w komorze silnika

Aby znaleźć filtr kabinowy Twojej Toyoty Iq?, sugerujemy sprawdzenie boku komory silnika, rzeczywiście jest to jedno z najbardziej preferowanych miejsc dla producentów samochodów. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w tym miejscu znajduje się zewnętrzny wlot powietrza Toyoty Iq. To tutaj Twój pojazd silnikowy będzie dostarczał powietrze do Twojego przedziału pasażerskiego. Najczęściej znajduje się tuż pod przednią szybą, na poziomie otworów wentylacyjnych, można do niego dostać się przez maskę pojazdu mechanicznego, będzie w plastikowym pudełku.

Filtr kabinowy, który znajduje się pod schowkiem na rękawiczki Toyoty Iq

Drugim możliwym miejscem na filtr kabinowy w Twojej Toyocie Iq jest schowek na rękawiczki Twojego samochodu. Jest to najprostsze miejsce do uzyskania dostępu, wystarczy położyć się i zajrzeć pod schowek na rękawiczki i zidentyfikować czarną skrzynkę zawierającą filtr przeciwpyłkowy, po prostu odpiąć ją, aby uzyskać dostęp do filtra.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Toyota Iq, co robić?

Filtr kabinowy, który znajduje się pod deską rozdzielczą Twojej Toyoty Iq

Wreszcie ostatnie miejsce, w którym znajduje się filtr kabinowy Twojej Toyoty Iq, znajduje się pod deską rozdzielczą, aby uzyskać do niego dostęp, musisz zdjąć schowek, który prawie zawsze jest przytrzymywany klipsami lub śrubą. Teraz, gdy to zostało zrobione, powinieneś zobaczyć czarną skrzynkę, w której się znajduje.

Jak wymienić filtr kabinowy w mojej Toyocie Iq?

Na koniec pokażemy Ci teraz jak wymienić filtr kabinowy w Twojej Toyocie Iq? Chociaż jest to dość powszechny krok, należy to zrobić we właściwym czasie, aby zapobiec obawom związanym z pojazdem silnikowym.

Kiedy wymienić filtr kabinowy w Toyota Iq?

Dużym pytaniem dla większości właścicieli Toyoty Iq jest to, kiedy wymienić ten filtr, ponieważ wiemy, że trzeba go wymieniać co 20,000 XNUMX kilometrów; nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak usunąć kontrolkę usługi; niemniej jednak w przypadku filtra kabinowego to zupełnie inna kwestia. Powinien być wymieniany co roku, jeśli regularnie korzystasz z pojazdu mechanicznego lub co dwa lata, jeśli jeździsz po kraju i odbywasz tylko krótkie podróże. Zadaniem tego filtra jest odfiltrowanie zanieczyszczeń powietrza, alergenów i spalin. Nie wahaj się zmieniać go częściej, jeśli jeździsz po mieście.

Jak zdjąć filtr kabinowy w mojej Toyocie Iq?

Ostatni krok, który zdecydowanie przyciąga Cię do tego poradnika, jak zdjąć filtr kabinowy z Twojej Toyoty Iq? Ten krok jest w rzeczywistości bardzo powszechny. Po znalezieniu pozycji filtra wystarczy odpiąć pudełko, w którym się znajduje i delikatnie go wyciągnąć. Uważaj podczas wyjmowania go, aby dokładnie sprawdzić, w którym kierunku jest ustawiony (często znajdziesz strzałkę wskazującą kierunek powietrza), więc pamiętaj, aby ustawić nowy filtr w tym samym kierunku. Wystarczy zamknąć i ponownie zapiąć pudełko i już po wymianie filtra kabinowego w Twojej Toyocie Iq.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Toyoty Iq, spójrz na kategorię Toyota Iq.

Weiterlesen:
Dlaczego moja Toyota Iq pachnie spalonym plastikiem?
Ссылка на основную публикацию