Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim BMW serii 5?

Z drugiej strony większość nowych samochodów wymaga zawsze większej obsługi, są też takie mniej lub bardziej konieczne. W tym artykule skoncentrujemy się na czynnościach serwisowych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zamierzamy ci wyjaśnić jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w BMW Serii 5? Aby to zrobić, w pierwszym kroku zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części zobaczymy jak wygląda proces wymiany klocków hamulcowych w Twoim BMW serii 5, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim BMW serii 5?

Zanim zobaczymy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, nasz artykuł zaczniemy od opisu, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w BMW serii 5

Klocki hamulcowe w pojeździe mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego prowadzenia Twojego BMW serii 5. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swoje BMW serii 5. Te części samochodowe są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby zachować maksymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim BMW serii 5?

A teraz zademonstrujemy ci skąd wiedzieć, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w BMW serii 5. Pamiętaj, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich żywotność bez wątpienia ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją określone wskaźniki, które powinny ostrzegać o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszym artykułem na temat wibracji hamulców w BMW serii 5, aby zlokalizować przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Gdzie jest starter w Bmw Serie 5?

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie wahaj się, aby samodzielnie zweryfikować stan klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim BMW serii 5?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię ekscytuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim BMW serii 5?. Poniżej wyszczególnimy wytyczne, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego BMW serii 5, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasują do Twojego pojazdu podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i zastąpić je zupełnie nowymi klockami hamulcowymi.
 • Upewnij się, że są one w prawidłowej pozycji przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twoim BMW serii 5.
 • Pamiętaj, aby dokończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, dopóki nie osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w BMW serii 5?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do BMW serii 5?

Na koniec ostatnia część naszego artykułu na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim BMW serii 5. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a co za tym idzie cena również będzie się zmieniać przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat BMW serii 5, spójrz na kategorię BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию