Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Buick Cascada?

Nowsze samochody wymagają coraz większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej istotne. W tym artykule skoncentrujemy się na czynnościach konserwacyjnych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą samochodu. Rzeczywiście, wyjaśnimy ci jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w Buick Cascada? W tym celu w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego ważna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części dowiemy się jaka jest metodologia wymiany klocków hamulcowych w Twoim Buick Cascada?, a na koniec jaka jest cena tej części.

Dlaczego wymiana klocków hamulcowych w moim Buick Cascada?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą stronę z treścią od opisu funkcji klocków hamulcowych i kiedy należy je zmienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Buick Cascada

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym mają istotne zadanie w prawidłowej obsłudze Twojego Buick Cascada. Rzeczywiście, to one zapewnią skuteczność hamowania. Są formą pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj Buicka Cascadę. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okresową wymianą, aby utrzymać maksymalne hamowanie.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Buick Cascada nie działa

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Buick Cascada?

A teraz ci zademonstrujemy jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe swojego Buicka Cascada. Pamiętaj, że w zależności od zatrudnienia, jakie masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych w ogóle nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli często używasz hamulców, ich oczekiwana długość życia bez wątpienia ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją określone sygnały, które powinny ostrzegać o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, sprawdź naszą stronę z treścią dotyczącą wibracji hamulców w Buick Cascada, aby zlokalizować źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samemu sprawdzić stan klocków hamulcowych, czy to poprzez pozbycie się przednich kół i zbadanie ich stanu, czy też udanie się bezpośrednio do garażu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Buick Cascada?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię najbardziej intryguje, jak wymienić klocki hamulcowe w Buick Cascada?. Poniżej opiszemy podstawowe kroki, które należy wykonać, aby sprawnie wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Buicka Cascada, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim pojazdem silnikowym podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku ze swoich zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do dźwigni między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc zdjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zastąpić je zupełnie nowymi klockami hamulcowymi.
 • Upewnij się, że są w idealnym miejscu, zanim ponownie zainstalujesz zaciski hamulcowe w swoim Buick Cascada.
 • Nie zapomnij dokończyć blokowania kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i uważać aż do 500km.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Buick Cascada?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Buicka Cascada?

W końcu ostatnia sekcja naszej strony z treścią na temat procesu wymiany klocków hamulcowych Twojego Buick Cascada. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego czy nie), klocki będą inne i dlatego cena też będzie się wahać, jednak zazwyczaj za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw podpasek w cenie od 30 do 60 €.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Buick Cascada, przejdź do naszej kategorii Buick Cascada.

Ссылка на основную публикацию