Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Citroen Berlingo?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej istotne. W tej treści artykułu skupimy się na czynnościach konserwacyjnych, które są potrzebne, aby zagwarantować Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, zademonstrujemy wam jak wymienić klocki hamulcowe w samochodzie Citroen Berlingo? W tym celu w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku odkryjemy jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim Citroen Berlingo, a na koniec jaka jest cena tej części.

Dlaczego wymiana klocków hamulcowych w moim Citroen Berlingo?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą treść od opisu, na czym polega praca klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Rola klocków hamulcowych w Citroen Berlingo

Klocki hamulcowe w samochodzie odgrywają istotną rolę w prawidłowym prowadzeniu Twojego Citroena Berlingo. Rzeczywiście, to one zagwarantują zdolność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Citroena Berlingo. Te części samochodowe są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich od czasu do czasu wymianą, aby zachować idealne hamowanie.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Citroen Berlingo 2, co robić ?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Citroen Berlingo?

A teraz zademonstrujemy ci jak się dowiedzieć, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w swoim Citroen Berlingo. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (np. miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli regularnie używasz hamulców, ich żywotność nieuchronnie ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją oznaki, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale Twoje klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przeczytaj naszą treść na temat wibracji hamulców w Citroen Berlingo, aby zlokalizować przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samodzielnie zbadać stan klocków hamulcowych, czy to wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan, czy też udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Citroen Berlingo?

Przejdziemy teraz do sekcji, na której najbardziej się koncentrujesz, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Citroen Berlingo?. Poniżej opiszemy podstawowe kroki, które należy wykonać, aby sprawnie wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Citroena Berlingo, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim samochodem podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po wyjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie wyjąć dwa stare klocki i wymienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są one we właściwym miejscu przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twoim Citroen Berlingo.
 • Pamiętaj, aby zakończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo delikatnie pierwsze 100km i uważać, aż dojedziesz do 500km.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Citroen Berlingo 2?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Citroena Berlingo?

Na koniec ostatnia część naszej treści na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Citroen Berlingo. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą różne, a zatem cena również będzie się różnić, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen Berlingo, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Berlingo.

Ссылка на основную публикацию