Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Fiacie Tipo?

Nowsze samochody wymagają coraz większego serwisu, ale są też mniej lub bardziej niezbędne. W tym artykule skupimy się na procesie serwisowym, który jest niezbędny do zagwarantowania Ci bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, opiszemy ci jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie w Fiacie Tipo? Aby to zrobić, w pierwszym kroku zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku zobaczymy jak wygląda proces wymiany klocków hamulcowych w Twoim Fiacie Tipo?, a na koniec, jaka jest cena tego komponentu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w moim Fiacie Tipo?

Zanim zobaczymy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, rozpoczniemy nasz dokument od wyszczególnienia, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w Fiacie Tipo

Klocki hamulcowe w samochodzie odgrywają kluczową rolę w prawidłowym prowadzeniu Twojego Fiata Tipo. Rzeczywiście, to one zagwarantują skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Fiata Tipo. Części te są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby zachować jak najlepsze hamowanie.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w karcie klucza Fiat Tipo?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Fiacie Tipo?

A teraz ci zademonstrujemy jak się dowiedzieć, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w Twoim Fiacie Tipo. Pamiętaj, że w zależności od zatrudnienia, jakie masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych w ogóle nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli bardzo często używasz hamulców, ich oczekiwana żywotność z pewnością się skróci. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją określone objawy, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przeczytaj nasz dokument dotyczący wibracji hamulców w Fiacie Tipo, aby odkryć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych znaków, nie wahaj się samodzielnie zbadać stanu klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan lub udając się bezpośrednio do mechanika.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Fiacie Tipo?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię ekscytuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Fiacie Tipo?. Poniżej opiszemy proste kroki, których należy przestrzegać, aby skutecznie wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Fiata Tipo, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie upewnić się, że są one zgodne z Twoim samochodem.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • W większości przypadków, dzięki dużej końcówce Torx, będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zastąpić je nowymi.
 • Upewnij się, że są one w idealnym miejscu przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twoim Fiacie Tipo.
 • Pamiętaj o całkowitym zablokowaniu kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i pilnować, aż dojedziesz do 500km.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Fiata Tipo ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Fiata Tipo?

Wreszcie ostatnia część naszego dokumentu dotyczącego operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Fiacie Tipo. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą inne, a zatem cena również się zmieni, jednak zwykle za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i obsługa posprzedażna, którą otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw podpasek w cenie od 30 do 60 €.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Fiata Tipo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Fiat Tipo.

Ссылка на основную публикацию