Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Ford Fusion?

Najnowsze samochody wymagają zawsze większej konserwacji, jednak są też mniej lub bardziej niezbędne. W tej treści artykułu skupimy się na czynnościach konserwacyjnych, które są niezbędne do zagwarantowania bezpieczeństwa za kierownicą samochodu. Właściwie to wam zademonstrujemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Ford Fusion? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części odkryjemy jaki jest proces wymiany klocków hamulcowych w Twoim Ford Fusion, a na koniec, jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe z mojego Ford Fusion?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy treść naszego artykułu od wyszczególnienia, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w Ford Fusion

Klocki hamulcowe w pojeździe odgrywają kluczową rolę w prawidłowym prowadzeniu Twojego Ford Fusion. W rzeczywistości to one zagwarantują skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Ford Fusion. Części te są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby utrzymać jak najlepsze hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Ford Fusion?

A teraz wyjaśnimy ci to jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w swoim Ford Fusion. Zwróć uwagę, że w zależności od zatrudnienia, jakie masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli często używasz hamulców, ich żywotność nieuchronnie ulegnie skróceniu. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieje kilka znaków, które powinny ostrzegać przed zużyciem klocków hamulcowych w Twoim samochodzie:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj treść naszego artykułu na temat wibracji hamulców w Ford Fusion, aby znaleźć źródło problemów.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje na Ford Fusion, co robić ?

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie wahaj się sam sprawdzić stan klocków hamulcowych, usuwając przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Ford Fusion?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje, jak wymienić klocki hamulcowe z Twojego Ford Fusion?. Poniżej opiszemy kroki, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Ford Fusion, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim pojazdem podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku z zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zastąpić je zupełnie nowymi klockami hamulcowymi.
 • Upewnij się, że są we właściwym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w swoim Ford Fusion.
 • Upewnij się, że kończysz blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc przez pierwsze 100km będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie i uważać aż do 500km.
Weiterlesen:
Jak zablokować Ford Fusion z rozładowaną baterią?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Ford Fusion?

Na koniec ostatnia część naszego artykułu na temat procesu wymiany klocków hamulcowych w Twoim Ford Fusion. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia auta (sportowego czy nie) klocki będą inne, a co za tym idzie cena też się zmieni, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw klocków od 30 do 60 €.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Fusion, spójrz na kategorię Ford Fusion.

Ссылка на основную публикацию