Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Genesis G80?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji, jednak są też takie mniej lub bardziej konieczne. Dzisiaj skoncentrujemy się na czynnościach konserwacyjnych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, zamierzamy wam zademonstrować jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Genesis G80? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugim dowiemy się jaka jest metodologia wymiany klocków hamulcowych w Twoim Genesis G80?, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe z mojego Genesis G80?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, rozpoczniemy nasz dokument od wyjaśnienia, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Genesis G80

Klocki hamulcowe w pojeździe pełnią kluczową funkcję we właściwej obsłudze Twojego Genesis G80. Rzeczywiście, to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj Genesis G80. Te części samochodowe są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby utrzymać optymalne hamowanie.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do Genesis G80 ?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Genesis G80?

A teraz wyjaśnimy ci jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Genesis G80?. Miej na uwadze, że w zależności od tego, jakiego zatrudniasz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych wcale nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich oczekiwana długość życia oczywiście ulegnie skróceniu. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją pewne objawy, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, sprawdź nasz dokument dotyczący wibracji hamulców w Genesis G80, aby zlokalizować źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych znaków, nie wahaj się samodzielnie zbadać stanu klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Genesis G80?

Przejdziemy teraz do sekcji, na której najbardziej się koncentrujesz, jak wymienić klocki hamulcowe w Genesis G80?. Poniżej wyjaśnimy proste kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Genesis G80, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasują do Twojego pojazdu podczas zamawiania na specjalistycznej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • W większości przypadków, dzięki dużej końcówce Torx, będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zamienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są we właściwej pozycji, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Genesis G80.
 • Upewnij się, że całkowicie zablokowałeś koła na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo delikatnie przez pierwsze 100km i być ostrożnym aż do 500km.
Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Genesis G80?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Genesis G80?

Na koniec ostatnia część naszego dokumentu dotycząca procedury wymiany klocków hamulcowych w Twoim Genesis G80. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również będzie się wahać, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do mechanika lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw padów między 30 a 60 €.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Genesis G80, przejdź do naszej kategorii Genesis G80.

Ссылка на основную публикацию