Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim hyundai i10?

Najnowsze samochody wymagają coraz większej konserwacji, jednak są też mniej lub bardziej istotne. W tym artykule przyjrzymy się czynnościom konserwacyjnym, które są niezbędne do zagwarantowania bezpieczeństwa za kierownicą samochodu. W rzeczywistości zademonstrujemy ci jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w hyundai i10? W tym celu w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części dowiemy się jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim hyundai i10?, a na koniec jaka jest cena tego podzespołu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w moim hyundai i10?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą treść od wyjaśnienia, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w hyundai i10

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego obchodzenia się z Twoim hyundai i10. W rzeczywistości to one zagwarantują skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego hyundai i10. Elementy te są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich od czasu do czasu ich wymianą, aby utrzymać optymalne hamowanie.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego hyundai i10?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim hyundai i10?

A teraz wyjaśnimy ci to jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w swoim hyundai i10?. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (np. miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli często używasz hamulców, ich oczekiwana długość życia bez wątpienia ulegnie skróceniu. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją konkretne znaki, które powinny ostrzegać przed zużyciem klocków hamulcowych w Twoim samochodzie:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszą treścią dotyczącą wibracji hamulców w hyundai i10, aby odkryć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samemu sprawdzić stan klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe mojego hyundai i10?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej zaintryguje, jak wymienić klocki hamulcowe z twojego hyundai i10?. Poniżej wyjaśnimy proste kroki, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego hyundai i10, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie upewnić się, że są one zgodne z Twoim pojazdem silnikowym.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do dźwigni między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Zwykle dzięki dużej końcówce Torx będziesz musiał odkręcić 2 śruby, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po wyjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie wyjąć dwa stare klocki i zamienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są we właściwym miejscu, zanim ponownie zainstalujesz zaciski hamulcowe w swoim hyundai i10.
 • Pamiętaj, aby zakończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, aż osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w hyundai i10 ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do hyundai i10?

Wreszcie ostatnia część naszej treści na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim hyundai i10. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również będzie się zmieniać, jednak ogólnie za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i obsługa posprzedażna, którą otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do mechanika lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw padów między 30 a 60 €.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących hyundai i10, spójrz na kategorię hyundai i10.

Ссылка на основную публикацию