Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Lincoln Navigator?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej obsługi, jednak zdarzają się mniej lub bardziej podstawowe. W tym artykule przyjrzymy się czynnościom serwisowym, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zamierzamy ci wyjaśnić jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Lincoln Navigator? W tym celu w pierwszym kroku odkryjemy, dlaczego wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie jest niezbędna, w drugiej części odkryjemy jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Lincoln Navigator?, a na koniec jaka jest cena tej części.

Z jakiego powodu wymieniasz klocki hamulcowe w moim Lincoln Navigator?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, nasz dokument zaczniemy od opisu, jaką rolę pełnią klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w Lincoln Navigator

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym mają zasadnicze zadanie we właściwej obsłudze Lincoln Navigator. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj Lincoln Navigator. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich od czasu do czasu ich wymianą, aby zachować jak najlepsze hamowanie.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Lincoln Navigator ?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Lincoln Navigator?

A teraz wyjaśnimy ci jak sprawdzić, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w Lincoln Navigator. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (np. miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli regularnie używasz hamulców, ich żywotność będzie oczywiście krótsza. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją pewne objawy, które powinny alarmować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszym dokumentem dotyczącym wibracji hamulców w urządzeniu Lincoln Navigator, aby zlokalizować źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie wahaj się samodzielnie sprawdzać stanu klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do mechanika.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Lincoln Navigator?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim Lincoln Navigator?. Poniżej szczegółowo opiszemy podstawowe kroki, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Lincoln Navigator, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one kompatybilne z Twoim pojazdem silnikowym podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Zwykle, dzięki dużej końcówce Torx, będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zamienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są one w prawidłowej pozycji przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Lincoln Navigator.
 • Pamiętaj, aby zakończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, aż osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak zablokować Lincoln Navigator z rozładowaną baterią?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Lincoln Navigator?

Na koniec ostatnia część naszego dokumentu na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Lincoln Navigator. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego czy nie), klocki będą inne, a co za tym idzie cena też się zmieni, jednak w większości przypadków za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Lincoln Navigator, spójrz na kategorię Lincoln Navigator.

Ссылка на основную публикацию