Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Mercedesie Sprinter?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji, jednak są też mniej lub bardziej istotne. Dzisiaj przyjrzymy się procesowi konserwacji, który jest niezbędny, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, opiszemy ci jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie w Mercedesie Sprinterze? W tym celu w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego ważna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części odkryjemy jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twoim Mercedesie Sprinter, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w moim Mercedesie Sprinter?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, zaczniemy naszą treść od opisu, na czym polega praca klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Mercedesie Sprinter

Klocki hamulcowe w pojeździe pełnią podstawową funkcję we właściwym prowadzeniu Twojego Mercedesa Sprintera. Rzeczywiście, to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Mercedesa Sprintera. Te części samochodowe są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okresową wymianą, aby zachować optymalne hamowanie.

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Mercedesie Sprinter?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Mercedesie Sprinter?

A teraz wyjaśnimy ci jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Mercedesie Sprinter. Pamiętaj, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli regularnie korzystasz z hamulców, ich żywotność na pewno się skróci. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Istnieją jednak pewne objawy, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszą treścią na temat wibracji hamulców w Mercedesie Sprinter, aby znaleźć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie wahaj się sam zbadać stan klocków hamulcowych, usuwając przednie koła i sprawdzając ich stan lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Mercedesie Sprinter?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej zaintryguje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Mercedesie Sprinter?. W dalszej części strony szczegółowo opiszemy podstawowe kroki, których należy przestrzegać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Mercedesa Sprintera, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby podczas zamawiania na specjalistycznej stronie internetowej lub w sklepie upewnić się o kompatybilności z Twoim pojazdem.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku z zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz musiał odkręcić 2 śruby, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc zdjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po wyjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie wyjąć dwa stare klocki i wymienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są w idealnym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Mercedesie Sprinter.
 • Upewnij się, że skończyłeś blokować koła na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, aż osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Mercedesie Sprinter?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Mercedesa Sprintera?

Na koniec ostatnia część naszej treści na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Mercedesie Sprinter. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie) klocki będą się różnić, a co za tym idzie cena również się zmieni, jednak w większości przypadków za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Mercedesa Sprintera, przejdź do naszej kategorii Mercedes Sprinter.

Ссылка на основную публикацию