Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Nissan Note?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej obsługi, z drugiej strony są mniej lub bardziej istotne. W tym artykule przyjrzymy się czynności serwisowej, która jest niezbędna, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zademonstrujemy ci jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Nissan Note? Aby to zrobić, w pierwszym kroku zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugim kroku zobaczymy Jak wygląda proces wymiany klocków hamulcowych w Twoim Nissan Note, a na koniec, jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Nissan Note?

Zanim zobaczymy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, zaczniemy nasz artykuł od szczegółowego określenia funkcji klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Cel klocków hamulcowych w Nissan Note

Klocki hamulcowe w samochodzie odgrywają kluczową rolę w prawidłowym prowadzeniu Twojego Nissana Note. W rzeczywistości to one zapewnią zdolność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Nissana Note. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okresową wymianą, aby zachować optymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Nissan Note?

A teraz wyjaśnimy ci to jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Nissan Note. Zwróć uwagę, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład w mieście lub na autostradzie), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich oczekiwana żywotność z pewnością się skróci. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją konkretne wskaźniki, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj nasz artykuł na temat wibracji hamulców w Nissan Note, aby znaleźć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Nissan Note?

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samemu sprawdzić stan klocków hamulcowych, czy to poprzez pozbycie się przednich kół i zbadanie ich stanu, czy też udając się bezpośrednio do mechanika.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Nissan Note?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Nissan Note?. Poniżej opiszemy proste kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Nissana Note, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie upewnić się, że są one zgodne z Twoim samochodem.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku ze swoich zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do dźwigni między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zamienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Nissan Note upewnij się, że są one we właściwym miejscu.
 • Nie zapomnij zakończyć blokowania kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i pilnować, aż dojedziesz do 500km.
Weiterlesen:
Where to put coolant in Nissan Note ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Nissana Note?

Wreszcie ostatnia część naszego artykułu na temat procesu wymiany klocków hamulcowych w Twoim Nissan Note. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą różne, a zatem cena również będzie się różnić, z drugiej strony ogólnie za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do mechanika lub wyspecjalizowanego sklepu, powinieneś być w stanie kupić zestaw podkładek od 30 do 60 €.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Nissan Note, przejdź do naszej kategorii Nissan Note.

Ссылка на основную публикацию