Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Oplu Vivaro?

Najnowsze samochody wymagają coraz większej konserwacji, z drugiej strony istnieją mniej lub bardziej podstawowe. W treści tego artykułu skoncentrujemy się na czynnościach konserwacyjnych, które mają fundamentalne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zamierzamy wam zademonstrować jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Oplu Vivaro? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie jest niezbędna, w drugiej części odkryjemy jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim Oplu Vivaro, a na koniec jaka jest cena tej części.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Oplu Vivaro?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, treść naszego artykułu zaczniemy od wyjaśnienia, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w Oplu Vivaro

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym pełnią kluczową funkcję we właściwym prowadzeniu Twojego Opla Vivaro. W rzeczywistości to one zapewnią zdolność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Opla Vivaro. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okazjonalną wymianą, aby zachować maksymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Oplu Vivaro?

A teraz wyjaśnimy ci jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w swoim Oplu Vivaro. Zwróć uwagę, że w zależności od zatrudnienia, które masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich oczekiwana żywotność nieuchronnie się skróci. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Istnieją jednak pewne oznaki, które powinny alarmować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z treścią naszego artykułu na temat wibracji hamulców w Oplu Vivaro, aby zlokalizować źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
W moim Oplu Vivaro świeci się kontrolka pasa bezpieczeństwa

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie wahaj się, aby samodzielnie zbadać stan klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Oplu Vivaro?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Oplu Vivaro?. Poniżej szczegółowo opiszemy proste kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Opla Vivaro, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasuje do Twojego pojazdu silnikowego podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • W większości przypadków, dzięki dużej końcówce Torx, będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i wymienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że znajdują się w idealnym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Oplu Vivaro.
 • Nie zapomnij zakończyć blokowania kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, dopóki nie osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Oplu Vivaro?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Opla Vivaro?

Na koniec ostatnia część naszego artykułu na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Oplu Vivaro. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą inne, a zatem cena również będzie się różnić, zwykle za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw klocków od 30 do 60 €.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Opla Vivaro zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Opel Vivaro.

Ссылка на основную публикацию