Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Renault Twingo 2 ?

Najnowsze samochody wymagają zawsze większej obsługi, jednak istnieją mniej lub bardziej niezbędne. W treści tego artykułu przyjrzymy się ustawie serwisowej, która jest niezbędna, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. Właściwie to wam zademonstrujemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Renault Twingo 2? Aby to zrobić, w pierwszym kroku zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku zobaczymy jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twoim Renault Twingo 2?, a na koniec jaka jest cena tego podzespołu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Renault Twingo 2?

Zanim zobaczymy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, zaczniemy naszą treść od wyjaśnienia, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Rola klocków hamulcowych w Renault Twingo 2

Klocki hamulcowe w samochodzie mają zasadnicze znaczenie w prawidłowym prowadzeniu Twojego Renault Twingo 2. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Renault Twingo 2. Elementy te są częściami zużywającymi się i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okazjonalną wymianą w celu utrzymania idealnego hamowania.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Renault Twingo 2?

A teraz wyjaśnimy ci to jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Renault Twingo 2. Pamiętaj, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli regularnie używasz hamulców, ich żywotność niewątpliwie ulegnie skróceniu. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją pewne wskaźniki, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj naszą zawartość dotyczącą wibracji hamulców w Renault Twingo 2, aby odkryć źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Renault Twingo 2 ?

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie wahaj się sam sprawdzić stan klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Renault Twingo 2?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię ekscytuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Renault Twingo 2?. Poniżej wyjaśnimy podstawowe kroki, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Renault Twingo 2, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasują do Twojego samochodu podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz musiał odkręcić 2 śruby, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i wymienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są w idealnym miejscu, zanim zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Renault Twingo 2.
 • Pamiętaj, aby dokończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc przez pierwsze 100km będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie i uważać aż do 500km.
Weiterlesen:
Światło stopu Renault Twingo pozostaje włączone, co robić ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Renault Twingo 2?

Na koniec ostatnia część naszej treści dotycząca procedury wymiany klocków hamulcowych w Twoim Renault Twingo 2. To tylko po to, aby dać Ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych do Twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie) klocki będą się różnić, a co za tym idzie cena również się zmieni, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i obsługa posprzedażna, którą otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo 2, zajrzyj do kategorii Renault Twingo 2.

Ссылка на основную публикацию