Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Seat Arona?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większego serwisu, jednak są też mniej lub bardziej istotne. W treści tego artykułu skoncentrujemy się na czynnościach serwisowych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zamierzamy wam zademonstrować jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Seat Arona? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części dowiemy się jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twoim Seat Arona?, a na koniec jaka jest cena tej części.

Dlaczego wymieniać klocki hamulcowe w moim Seat Arona?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy nasz artykuł od wyjaśnienia, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Przeznaczenie klocków hamulcowych w Seat Arona

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym pełnią podstawową funkcję we właściwym prowadzeniu Twojego Seat Arona. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj Seat Arona. Elementy te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą w celu zachowania optymalnego hamowania.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Seat Arona?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Seat Arona?

A teraz zademonstrujemy ci jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Seat Arona?. Zwróć uwagę, że w zależności od zatrudnienia, które masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych wcale nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich żywotność niewątpliwie ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Istnieją jednak specyficzne objawy, które powinny ostrzegać przed zużyciem klocków hamulcowych w Twoim samochodzie:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszym artykułem na temat wibracji hamulców w Seat Arona, aby zlokalizować przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samemu sprawdzić stan klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Seat Arona?

Przejdziemy teraz do sekcji, na której najbardziej się koncentrujesz, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Seat Arona?. W dalszej części strony opiszemy proste kroki, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojego Seata Arona, aby to zrobić, skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasuje do Twojego pojazdu silnikowego podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i wymienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są one w idealnej pozycji, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Seat Arona.
 • Pamiętaj, aby dokończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, dopóki nie osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep na Seat Arona?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Seata Arony?

Na koniec ostatnia część naszego artykułu na temat procedury wymiany klocków hamulcowych w Twoim Seat Arona. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą inne, a zatem cena również będzie się różnić, jednak ogólnie za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw klocków od 30 do 60 €.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Seat Arona, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Seat Arona.

Ссылка на основную публикацию