Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volkswagen Arteon?

Najnowsze samochody wymagają coraz większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej niezbędne. W tym artykule przyjrzymy się czynnościom konserwacyjnym, które mają fundamentalne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, zamierzamy wam zademonstrować jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w Volkswagenie Arteonie? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części odkryjemy jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volkswagen Arteon, a na koniec jaka jest cena tego podzespołu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w moim Volkswagen Arteon?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, nasz dokument zaczniemy od opisu, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Volkswagen Arteon

Klocki hamulcowe w samochodzie mają zasadnicze zadanie we właściwym postępowaniu z Twoim Volkswagenem Arteonem. Rzeczywiście, to one zapewnią skuteczność hamowania. Są formą pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swojego Volkswagena Arteona. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby zapewnić jak najlepsze hamowanie.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Volkswagenie Arteonie?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volkswagen Arteon?

A teraz ci zademonstrujemy jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volkswagen Arteon. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich oczekiwana żywotność z pewnością ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Z drugiej strony istnieją pewne wskaźniki, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj nasz dokument na temat wibracji hamulców w Volkswagen Arteon, aby odkryć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie wahaj się sam sprawdzić stan klocków hamulcowych, zdejmując przednie koła i sprawdzając ich stan lub udając się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volkswagen Arteon?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię najbardziej intryguje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volkswagen Arteon?. Poniżej wyszczególnimy wytyczne, których należy przestrzegać, aby dokładnie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Volkswagena Arteon, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasuje do Twojego samochodu podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed zdjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i zamienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twoim Volkswagen Arteon upewnij się, że są one we właściwej pozycji.
 • Nie zapomnij dokończyć blokowania kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i uważać aż do 500km.
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Volkswagen Arteon, co robić ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Volkswagena Arteona?

Na koniec ostatnia część naszego dokumentu dotycząca procesu wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volkswagen Arteon. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również się zmieni, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw klocków od 30 do 60 €.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Volkswagen Arteon, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Arteon.

Ссылка на основную публикацию