Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo Xc40?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej niezbędne. Dzisiaj skoncentrujemy się na procesie konserwacji, który jest niezbędny, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości opiszemy tobie jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w Volvo Xc40? Aby to zrobić, w pierwszym kroku odkryjemy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku odkryjemy jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo Xc40?, a na koniec jaka jest cena tej części.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Volvo Xc40?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą stronę z treścią od wyszczególnienia, jaka jest rola klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Volvo Xc40

Klocki hamulcowe w samochodzie odgrywają kluczową rolę we właściwym prowadzeniu Twojego Volvo Xc40. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swoje Volvo Xc40. Elementy te są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich od czasu do czasu ich wymianą, aby utrzymać optymalne hamowanie.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Volvo Xc40 ?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo Xc40?

A teraz wyjaśnimy ci jak się dowiedzieć, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo Xc40. Zwróć uwagę, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych wcale nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli używasz hamulców bardzo często, ich żywotność na pewno się skróci. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe w samochodach mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją określone objawy, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, sprawdź naszą stronę z treścią dotyczącą wibracji hamulców w Volvo Xc40, aby odkryć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych znaków, nie wahaj się samodzielnie sprawdzać stanu klocków hamulcowych, usuwając przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do garażu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo Xc40?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej zaintryguje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo Xc40?. Poniżej wyjaśnimy kroki, których należy przestrzegać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Volvo Xc40, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim samochodem podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku ze swoich zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do dźwigni między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • W większości przypadków, dzięki dużej końcówce Torx, będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc zdjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po wyjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie wyjąć dwa stare klocki i zamienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twoim Volvo Xc40 upewnij się, że są one w idealnym położeniu.
 • Pamiętaj o całkowitym zablokowaniu kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i uważać aż do 500km.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Volvo Xc40

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Volvo Xc40?

Na koniec ostatnia część naszej strony z treścią dotycząca procedury wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo Xc40. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą inne, a zatem cena również się zmieni, jednak generalnie za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do mechanika lub wyspecjalizowanego sklepu, powinieneś być w stanie kupić zestaw podkładek od 30 do 60 €.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo Xc40 znajdziesz w kategorii Volvo Xc40.

Ссылка на основную публикацию