Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo XC60?

Najnowsze samochody wymagają coraz większej obsługi, ale są też mniej lub bardziej podstawowe. W treści tego artykułu skoncentrujemy się na czynnościach serwisowych, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, zamierzamy wam opisać jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w Volvo XC60? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części dowiemy się jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo XC60?, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Volvo XC60?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy nasz dokument od opisu, na czym polega praca klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Rola klocków hamulcowych w Volvo XC60

Klocki hamulcowe w pojeździe mają zasadnicze znaczenie dla prawidłowego obchodzenia się z Twoim Volvo XC60. Rzeczywiście, to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swoje Volvo XC60. Te części samochodowe są częściami zużywającymi się i składają się z powłoki, która z czasem się zużywa, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby zachować maksymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC60?

A teraz ci wyjaśnimy jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC60. Pamiętaj, że w zależności od zatrudnienia, jakie masz w swoim samochodzie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli często korzystasz z hamulców, ich oczekiwana długość życia z pewnością ulegnie skróceniu. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe pojazdu mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Istnieją jednak konkretne znaki, które powinny ostrzegać przed zużyciem klocków hamulcowych w Twoim samochodzie:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, zapoznaj się z naszym dokumentem dotyczącym wibracji hamulców w Volvo XC60, aby znaleźć źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo XC60 ?

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie wahaj się sam sprawdzić stan klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo XC60?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię ekscytuje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC60?. Poniżej opiszemy wytyczne, których należy przestrzegać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Volvo XC60, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim pojazdem podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Zwykle dzięki dużej końcówce Torx będziesz musiał odkręcić 2 śruby, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc zdjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i zamienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są w idealnym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Volvo XC60.
 • Pamiętaj, aby zakończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo ostrożnie pierwsze 100km i uważać, aż dojedziesz do 500km.

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Volvo XC60?

Na koniec ostatnia część naszego dokumentu na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo XC60. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również będzie się zmieniać, jednak w większości przypadków za zestaw 20 klocków hamulcowych na określonej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., zajmie to od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Weiterlesen:
Dlaczego moje Volvo XC60 pachnie spalonym plastikiem?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo XC60, przejdź do naszej kategorii Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector