Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim volvo xc70?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej istotne. Dzisiaj skoncentrujemy się na procesie konserwacji, który jest potrzebny, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo za kierownicą Twojego samochodu. Właściwie to wam zademonstrujemy jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w volvo xc70? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie jest konieczna, w drugiej części dowiemy się jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim volvo xc70?, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w moim volvo xc70?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą treść od wyjaśnienia, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Rola klocków hamulcowych w volvo xc70

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym odgrywają kluczową rolę w prawidłowym prowadzeniu Twojego volvo xc70. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj volvo xc70. Elementy te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby utrzymać maksymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim volvo xc70?

A teraz wyjaśnimy ci jak się dowiedzieć, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w swoim volvo xc70?. Zwróć uwagę, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli regularnie korzystasz z hamulców, ich żywotność z pewnością ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją pewne symptomy, które powinny informować o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, sprawdź naszą treść dotyczącą wibracji hamulców w volvo xc70, aby odkryć źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji na volvo xc70, co robić ?

Jeśli masz którykolwiek z tych sygnałów, nie wahaj się samodzielnie sprawdzić stanu klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim volvo xc70?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje, jak wymienić klocki hamulcowe z Twojego volvo xc70?. Poniżej wyjaśnimy proste kroki, których należy przestrzegać, aby skutecznie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego volvo xc70, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim pojazdem silnikowym podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok twoich zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i zamienić je na nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że zaciski hamulcowe są we właściwym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim volvo xc70.
 • Pamiętaj o całkowitym zablokowaniu kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe potrzebują okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i pilnować, aż dojedziesz do 500km.

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim volvo xc70

Jaka jest cena klocków hamulcowych do volvo xc70?

Na koniec ostatnia część naszej treści na temat procesu wymiany klocków hamulcowych w Twoim volvo xc70. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również będzie się zmieniać, jednak przez większość czasu za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw podpasek w cenie od 30 do 60 €.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących volvo xc70, spójrz na kategorię volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector