Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo XC90?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej obsługi, ale zdarzają się mniej lub bardziej podstawowe. Dzisiaj przyjrzymy się czynnościom serwisowym, które są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości zademonstrujemy wam jak wymienić klocki hamulcowe swojego samochodu w Volvo XC90? Aby to zrobić, w pierwszym kroku zobaczymy, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w Twoim samochodzie, w drugiej części zobaczymy jaka jest metoda wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo XC90?, a na koniec, jaka jest cena tego komponentu.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w moim Volvo XC90?

Zanim zobaczymy jak wymienić klocki hamulcowe w swoim aucie, zaczniemy naszą stronę z treścią od opisu, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Cel klocków hamulcowych w Volvo XC90

Klocki hamulcowe w pojeździe silnikowym mają podstawowe zadanie we właściwym prowadzeniu Twojego Volvo XC90. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swoje Volvo XC90. Te części samochodowe są częściami zużywającymi się i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich regularną wymianą, aby zachować idealne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC90?

A teraz ci zademonstrujemy jak sprawdzić, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC90. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (np. miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli często korzystasz z hamulców, ich oczekiwana żywotność z pewnością ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe pojazdu silnikowego mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją określone sygnały, które powinny ostrzegać o zużyciu klocków hamulcowych samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj naszą stronę z treścią dotyczącą wibracji hamulców w Volvo XC90, aby odkryć źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Volvo XC90?

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samemu sprawdzić stan klocków hamulcowych, czy to poprzez pozbycie się przednich kół i sprawdzenie ich stanu, czy też udanie się bezpośrednio do punktu serwisowego.

Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volvo XC90?

Przejdziemy teraz do sekcji, na której najbardziej się koncentrujesz, jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim Volvo XC90?. Poniżej opiszemy podstawowe kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe dostosowane do Twojego Volvo XC90, aby to osiągnąć, skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim pojazdem silnikowym podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (uważaj, aby zablokować hamulec ręczny i wrzucić bieg oraz odblokować śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku z zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc zdjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie zdjąć dwa stare klocki i wymienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są w idealnym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twoim Volvo XC90.
 • Nie zapomnij o całkowitym zablokowaniu kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, aż osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volvo XC90 ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Volvo XC90?

Wreszcie ostatnia sekcja naszej strony z treścią dotycząca procesu wymiany klocków hamulcowych w Twoim Volvo XC90. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą inne, a zatem cena również się zmieni, jednak zwykle za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do warsztatu lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw podpasek między 30 a 60 €.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volvo XC90, przejdź do naszej kategorii Volvo XC90.

Ссылка на основную публикацию