Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Dacii Duster?

Nowoczesne samochody wymagają coraz większej obsługi, jednak są też mniej lub bardziej istotne. W tym artykule skoncentrujemy się na czynnościach serwisowych, które są potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. Rzeczywiście, zademonstrujemy wam jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Dacii Duster? W tym celu w pierwszym kroku odkryjemy, dlaczego ważna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku odkryjemy jaka jest metodologia wymiany klocków hamulcowych w Twojej Dacii Duster, a na koniec jaka jest cena tego komponentu.

Po co wymieniać klocki hamulcowe w mojej Dacii Duster?

Zanim odkryjemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, treść naszego artykułu zaczniemy od opisu, jakie jest zadanie klocków hamulcowych i kiedy należy je wymienić.

Rola klocków hamulcowych w Dacii Duster

Klocki hamulcowe w samochodzie odgrywają kluczową rolę we właściwej obsłudze Dacii Duster. Rzeczywiście, to one zapewnią zdolność hamowania. Są formą pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj Dacię Duster. Części te są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z powłoki, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich od czasu do czasu wymianą, aby zachować idealne hamowanie.

Weiterlesen:
Moja Dacia Duster ściąga w prawo, co robić?

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twojej Dacii Duster?

A teraz ci zademonstrujemy jak sprawdzić, czy trzeba wymienić klocki hamulcowe w Twojej Dacii Duster. Pamiętaj, że w zależności od tego, jakie masz zatrudnienie (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych nie będzie takie samo. Rzeczywiście, jeśli często korzystasz z hamulców, ich żywotność bez wątpienia ulegnie skróceniu. Uważamy, że w większości przypadków klocki hamulcowe w samochodach mają żywotność około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieje kilka wskaźników, które powinny ostrzegać o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Znacznie dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, przejrzyj nasz artykuł na temat wibracji hamulców w Dacii Duster, aby znaleźć źródło problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samodzielnie zweryfikować stan klocków hamulcowych, wyjmując przednie koła i sprawdzając ich stan, lub udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Dacii Duster?

Przejdziemy teraz do sekcji, na której najbardziej się koncentrujesz, jak wymienić klocki hamulcowe w Twojej Dacii Duster?. Poniżej opiszemy kroki, których należy przestrzegać, aby prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojej Dacii Duster, w tym celu skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że pasuje do Twojego samochodu podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Zdejmij odpowiednie koła.
 • Przed wyjęciem zacisku z zacisków pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie wepchnąć tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz mógł założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po wyjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie wyjąć dwa stare klocki i zamienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Upewnij się, że są one w idealnym miejscu, zanim ponownie zamontujesz zaciski hamulcowe w Twojej Dacii Duster.
 • Pamiętaj o całkowitym zablokowaniu kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec weź pod uwagę, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał jechać bardzo ostrożnie przez pierwsze 100 km i być ostrożnym, dopóki nie osiągniesz 500 km.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Dacii Duster ?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Dacii Duster?

Na koniec ostatnia część naszego artykułu na temat operacji wymiany klocków hamulcowych w Twojej Dacii Duster. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia samochodu (sportowego lub nie) klocki będą się różnić, a co za tym idzie cena również się zmieni, jednak w większości przypadków za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i serwis posprzedażowy, który otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie znaleźć zestaw klocków od 30 do 60 €.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Dacii Duster, przejdź do naszej kategorii Dacia Duster.

Ссылка на основную публикацию