Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Honda Accord?

Nowsze samochody wymagają zawsze większej konserwacji, ale są też mniej lub bardziej niezbędne. W tym artykule skoncentrujemy się na procesie konserwacji, który jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa za kierownicą Twojego samochodu. W rzeczywistości wyjaśnimy ci to jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim samochodzie w Honda Accord? Aby to zrobić, w pierwszym kroku dowiemy się, dlaczego konieczna jest wymiana klocków hamulcowych w twoim samochodzie, w drugim kroku dowiemy się jaka jest technika wymiany klocków hamulcowych w Twojej Honda Accord?, a na koniec jaka jest cena tej części.

Z jakiego powodu wymieniam klocki hamulcowe w mojej Honda Accord?

Zanim się dowiemy jak wymienić klocki hamulcowe w Twoim aucie, zaczniemy naszą stronę z treścią od wyszczególnienia, do czego służą klocki hamulcowe i kiedy należy je wymienić.

Funkcja klocków hamulcowych w Honda Accord

Klocki hamulcowe w samochodzie mają zasadnicze znaczenie dla prawidłowego obchodzenia się z Twoją Hondą Accord. W rzeczywistości to one zapewnią skuteczność hamowania. Są rodzajem pary metalowych podkładek który uszczypnie tarcze hamulcowe po naciśnięciu pedału hamulca do zwolnij i zatrzymaj swoją Hondę Accord. Te części samochodowe są materiałami eksploatacyjnymi i składają się z okładziny, która z biegiem czasu i użytkowania będzie się zużywać, stąd zainteresowanie ich okresową wymianą, aby utrzymać maksymalne hamowanie.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe w Twojej Honda Accord?

A teraz zademonstrujemy ci jak się dowiedzieć, czy musisz wymienić klocki hamulcowe w Twojej Honda Accord. Pamiętaj, że w zależności od tego, jak korzystasz z samochodu (na przykład miasto lub autostrada), zużycie klocków hamulcowych wcale nie będzie takie samo. W rzeczywistości, jeśli regularnie używasz hamulców, ich żywotność będzie oczywiście krótsza. Uważamy, że ogólnie klocki hamulcowe samochodu mają żywotność od około 10,000 30,000 do XNUMX XNUMX kilometrów. Niemniej jednak istnieją określone znaki, które powinny ostrzegać o zużyciu klocków hamulcowych Twojego samochodu:

 • Piskliwy dźwięk.
 • Dłuższa droga hamowania.
 • Wibracje pedału hamulca: Jeśli tak jest w Twoim przypadku, ale klocki hamulcowe są w dobrym stanie, sprawdź naszą stronę z treścią dotyczącą wibracji hamulców w Honda Accord, aby znaleźć przyczynę problemu.
 • Pedał hamulca, który jest za twardy lub za miękki…
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Honda Accord?

Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, nie zastanawiaj się dwa razy, aby samodzielnie zweryfikować stan klocków hamulcowych, czy to poprzez pozbycie się przednich kół i sprawdzenie ich stanu, czy udając się bezpośrednio do warsztatu.

Jak wymienić klocki hamulcowe w mojej Honda Accord?

Przejdziemy teraz do części, która Cię najbardziej zaintryguje, jak wymienić klocki hamulcowe w Twojej Honda Accord?. Poniżej szczegółowo opiszemy kroki, których należy przestrzegać, aby skutecznie wymienić klocki hamulcowe w samochodzie:

 • Kup klocki hamulcowe przeznaczone do Twojej Hondy Accord, aby to zrobić, skorzystaj z rejestracji samochodu, aby mieć pewność, że są one zgodne z Twoim samochodem podczas zamawiania na wyspecjalizowanej stronie internetowej lub w sklepie.
 • Ustaw samochód na stojakach (ostrożnie zablokuj hamulec ręczny i włącz bieg oraz odblokuj śruby kół, na których chcesz działać, zanim podniesiesz samochód).
 • Wyjmij odpowiednie koła.
 • Zanim pozbędziesz się zacisku z zacisków, pomyśl o użyciu płaskiego śrubokręta do podważenia między klockiem a tarczą, aby całkowicie schować tłok zacisków, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie założyć nowych klocków hamulcowych.
 • Ogólnie rzecz biorąc, dzięki dużej końcówce Torx będziesz miał 2 śruby do odkręcenia, aby móc wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie, a tym samym móc wyjąć z niego zaciski hamulcowe.
 • Po zdjęciu zacisku z zacisków będziesz mógł spokojnie usunąć dwa stare klocki i zamienić je na zupełnie nowe klocki hamulcowe.
 • Przed ponownym zamontowaniem zacisków hamulcowych w Twojej Honda Accord upewnij się, że są one we właściwym miejscu.
 • Pamiętaj, aby zakończyć blokowanie kół na ziemi, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów zostanie uszkodzona.
 • Na koniec pomyśl, że klocki hamulcowe wymagają okresu docierania od 500 do 1000 km, więc będziesz musiał przejechać bardzo sumiennie pierwsze 100km i pilnować, aż dojedziesz do 500km.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Honda Accord?

.

To wszystko, teraz wiesz, jak wymienić klocki hamulcowe w swoim samochodzie.

Jaka jest cena klocków hamulcowych do Hondy Accord?

Na koniec ostatnia część naszej strony z treścią dotycząca procedury wymiany klocków hamulcowych w Twojej Honda Accord. To tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o cenie klocków hamulcowych twojego samochodu. W zależności od wykończenia Twojego samochodu (sportowego lub nie), klocki będą się różnić, a zatem cena również będzie się różnić, jednak w większości przypadków za zestaw 20 klocków hamulcowych na wyspecjalizowanej stronie internetowej, takiej jak Oscaro ., potrzeba od 40 do 4 €, znajdziesz tutaj całą ich ofertę klocków hamulcowych do Twojego samochodu. Zaletą tego typu strony jest wybór, cena i obsługa posprzedażna, którą otrzymujesz. Wreszcie, jeśli pójdziesz do centrum samochodowego lub specjalistycznych sklepów, powinieneś być w stanie kupić zestaw klocków od 30 do 60 €.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hondy Accord, zajrzyj do kategorii Honda Accord.

Ссылка на основную публикацию