Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Chevrolecie Silverado ?

Niektóre rutynowe czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju silnikowego, mogą wydawać się oczywiste i podstawowe, podczas gdy inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Chevroleta Silverado może wydawać się mniej automatyczny. Niemniej jednak nie popełnij błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo konieczna, jak wymiana oleju silnikowego. W tym artykule opiszemy przeznaczenie oleju skrzyni biegów, a następnie: dlaczego konieczna jest wymiana skrzyni biegów w Twoim Chevrolet Silverado, i w końcu, jak wymienić olej w skrzyni biegów Chevroleta Silverado .

Rola oleju skrzyni biegów w Chevrolecie Silverado

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od przeznaczenia oleju do skrzyni biegów w Chevrolecie Silverado. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie zainteresowania płynem, który gwarantuje dobre osiągi Twojego samochodu. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma misję: zwielokrotnić moc przenoszoną przez silnik i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części będą musiały być mocno smarować do dokładnego działania, ograniczania tarcia i tolerowania wysokich temperatur generowanych przez silnik i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc konieczne jest prawidłowe działanie skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Chevrolecie Silverado ?

Po co wymieniać olej skrzyni biegów z Chevroleta Silverado?

Teraz odkryjemy po co spuszczać olej ze skrzyni biegów w Twoim Chevrolecie Silverado?

Zainteresowanie wymianą oleju w skrzyni biegów Chevrolet Silverado

Istnieją pewne obawy dotyczące regularnej wymiany skrzyni biegów w samochodzie, wymienimy je i przedstawimy poniżej:

 • Po chwili olej straci lepkość spowodowane tarciem i wzrostem temperatury, co doprowadzi do mniejszego smarowania kół zębatych i zębników, a tym samym do złamania niektórych z nich.
 • Tak samo jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę silnika, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, nawet jeśli zawsze masz olej dobrej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i wytwarza opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli za dużo się nagromadzi, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.

Kiedy należy wymienić olej w skrzyni biegów w Chevrolecie Silverado?

Jeśli chcesz dokonać wymiany oleju w automatycznej lub manualnej skrzyni biegów na Chevrolet Silverado lub na mocne> proces nie jest taki sam, jednak dealerzy nie dają zaleceń dotyczących przebiegu wymiany oleju w skrzyni biegów, jednak podczas interwencji na skrzyni biegów mądrze jest to zmienić, w każdym innym przypadku są to przyczyny, które bierzesz pod uwagę podczas tej wymiany oleju.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Chevrolet Silverado

 • Biegi skaczą: prawie na pewno brakuje Ci oleju i prawdopodobnie masz wyciek oleju ze skrzyni biegów, zapoznaj się z naszymi treściami na temat wycieków ze skrzyni biegów w Chevrolecie Silverado, aby uzyskać więcej informacji.
 • Skrzynia biegów pęka podczas zmiany biegów: olej całkowicie stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest niewątpliwie zbyt płynny.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Chevroleta Silverado nie działa

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny początek od pozycji neutralnej do pierwszej: generalnie problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej w skrzyni biegów Chevroleta Silverado?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, opiszemy Cię jak opróżnić olej ze skrzyni biegów swojego Chevroleta Silverado , jest to o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby zrobić to dokładnie:

 • Podgrzej Chevroleta Silverado przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 stojakach.
 • Zamontuj miskę ściekową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ prawie na pewno będzie zbierać opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu dawką sugerowaną przez producenta

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Chevroleta Silverado, spójrz na kategorię Chevrolet Silverado.

Ссылка на основную публикацию