Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Infiniti QX50 ?

Niektóre czynności konserwacyjne, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i bardzo ważne, podczas gdy inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Infiniti QX50 may seem to be less automatic. Nevertheless, make no mistake, changing the gearbox is just as important as changing the engine unit oil. This article will show you the role of the gearbox oil, then, why it is necessary to replace the gearbox of your Infiniti QX50, i w końcu, how to replace the gearbox oil of a Infiniti QX50 .

Function of gearbox oil on a Infiniti QX50

So we start our article with the role of gearbox oil on a Infiniti QX50. The objective of this short introduction is to make you understand the benefit of this fluid which assures the good working of your car. The gearbox of your car has the objective to zwielokrotnić moc przenoszoną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części samochodowe będą musiały być mocno smarować celować dokładnie, ograniczać tarcie i tolerować wysokie temperatury generowane przez jednostkę silnika i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc konieczne jest prawidłowe wykonanie skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w moim Infiniti QX50, co robić?

Why changing the gearbox oil from a Infiniti QX50?

Teraz się dowiemy po co spuszczać olej ze skrzyni biegów Twojego Infiniti QX50?

Interest of gearbox oil changing Infiniti QX50

Istnieją pewne obawy dotyczące regularnej wymiany skrzyni biegów w samochodzie, wymienimy je i wyszczególnimy poniżej:

 • W miarę upływu czasu olej traci lepkość z powodu tarcia i wzrostu temperatury, co prowadzi do mniejszego smarowania kół zębatych i zębników, a zatem ryzyko złamania niektórych z nich.
 • Podobnie jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, nawet jeśli zawsze masz olej wysokiej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i tworzy opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli zgromadzi się zbyt dużo, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.

When to do the gearbox oil replace on a Infiniti QX50?

Whether you want to do an automatic or manual gearbox oil change on Infiniti QX50 or strong> the procedure is not similar, nevertheless, dealers do not give mileage recommendations to replace the oil in your gearbox, however when you do an intervention on the gearbox it is wise to replace it, in any other case here are the reasons to make you take into consideration doing this oil replace.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Infiniti QX50?

Oil replace for manual gearbox Infiniti QX50

 • Gears are jumping: you are most certainly missing oil and you may have a gearbox oil leak, please find out our content page on gearbox leaks on Infiniti QX50 for more information.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej całkowicie stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest absolutnie zbyt płynny.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny start z pozycji neutralnej do pierwszej: generalnie problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

How to replace gearbox oil of a Infiniti QX50?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, pokażemy Ci jak opróżnić olej ze skrzyni biegów Twojego Infiniti QX50 , it’s easier than you might think, here are the few steps to stick to to do it accurately:

 • Podgrzej swój Infiniti QX50 przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 podstawkach.
 • Zamontuj miskę spustową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ na pewno będzie gromadzić opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Załóż i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu dawką sugerowaną przez producenta

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Infiniti QX50, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Infiniti QX50.

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna dla Infiniti QX50
Ссылка на основную публикацию