Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Jeep Compass?

Niektóre rutynowe czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i ważne, chociaż inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Jeepa Compass może wydawać się mniej naturalny. Niemniej jednak nie popełnij błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo ważna, jak wymiana oleju w silniku. Treść tego artykułu opisuje działanie oleju w skrzyni biegów, a następnie: dlaczego konieczna jest wymiana skrzyni biegów w Twoim Jeep Compass, i w końcu, jak wymienić olej skrzyni biegów w Jeep Compass .

Rola oleju skrzyni biegów w Jeep Compass

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od funkcji oleju skrzyni biegów w Jeep Compass. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie zainteresowania płynem, który zapewnia dobrą pracę Twojego samochodu. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma na celu: zwielokrotnić moc przekazywaną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części będą musiały być mocno smarować celować prawidłowo, ograniczać tarcie i tolerować wysokie temperatury wytwarzane przez jednostkę silnika i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc jest to niezbędne do prawidłowego działania skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Okno zablokowane na Jeep Compass, co mogę zrobić?

Po co wymieniać olej przekładniowy z Jeep Compass?

Teraz zobaczymy jaki jest sens spuszczania oleju skrzyni biegów w Twoim Jeep Compass?

Zainteresowanie wymianą oleju w skrzyni biegów Jeep Compass

Istnieje kilka obaw dotyczących regularnej wymiany skrzyni biegów w samochodzie, wymienimy je i przedstawimy poniżej:

 • Po chwili olej straci lepkość spowodowane tarciem i wzrostem temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Tak samo jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, niezależnie od tego, czy stale masz olej dobrej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i generuje opiłki żelaza na skutek tarcia, olej je zbierze i jeśli za dużo się nagromadzi, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je połamać.

Kiedy należy wymienić olej w skrzyni biegów w Jeep Compass?

Niezależnie od tego, czy chcesz dokonać automatycznej lub ręcznej wymiany oleju w skrzyni biegów w Jeep Compass, czy strong> procedura nie jest taka sama, jednak dealerzy nie dają zaleceń dotyczących przebiegu wymiany oleju w skrzyni biegów, jednak podczas interwencji na skrzyni biegów wskazane jest, aby go zmienić, w przeciwnym razie są to czynniki, które powodują, że myślisz o tej wymianie oleju.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Jeep Compass nie jest już zimna

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Jeep Compass

 • Biegi skaczą: prawie na pewno brakuje oleju i możesz mieć wyciek oleju ze skrzyni biegów. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie z treścią na temat wycieków ze skrzyni biegów w Jeep Compass.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej bez wątpienia stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest oczywiście zbyt płynny.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny początek od pozycji neutralnej do pierwszej: często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej skrzyni biegów w Jeep Compass?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, opiszemy Cię jak opróżnić olej ze skrzyni biegów Twojego Jeep Compass , jest to o wiele łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, oto kilka kroków, które należy wykonać, aby zrobić to poprawnie:

 • Podgrzej swój Jeep Compass przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 stojakach.
 • Zamontuj miskę spustową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ prawie na pewno będzie gromadzić opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu dawką sugerowaną przez producenta

Aby dowiedzieć się więcej o Jeep Compass, zajrzyj do kategorii Jeep Compass.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Jeep Compass?
Ссылка на основную публикацию