Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Kia Rio ?

Niektóre rutynowe czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i niezbędne, chociaż inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z jej Kia Rio może wydawać się mniej automatyczny. Jednak nie popełnij błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo ważna, jak wymiana oleju w silniku. Ta treść pokaże Ci rolę oleju w skrzyni biegów, a następnie dlaczego konieczna jest wymiana skrzyni biegów w Twojej Kia Rio, i wreszcie jak wymienić olej skrzyni biegów w Kia Rio .

Przeznaczenie oleju skrzyni biegów w Kia Rio

Więc zaczynamy naszą treść od roli oleju skrzyni biegów w Kia Rio. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie zainteresowania płynem, który zapewnia dobrą pracę Twojego pojazdu mechanicznego. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma na celu: zwielokrotnić moc przenoszoną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części będą musiały być wysoko smarować celować dokładnie, ograniczać tarcie i tolerować wysokie temperatury generowane przez jednostkę silnika i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc ma to fundamentalne znaczenie dla prawidłowego działania skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Kia Rio 3 ?

Po co wymieniać olej w skrzyni biegów z Kia Rio?

Teraz zobaczymy jaki jest sens spuszczania oleju skrzyni biegów w Twojej Kia Rio?

Zainteresowanie wymianą oleju w skrzyni biegów Kia Rio

Istnieje kilka obaw związanych z wielokrotną wymianą skrzyni biegów w Twoim pojeździe silnikowym, wymienimy je i szczegółowo opiszemy poniżej:

 • Z czasem olej straci lepkość spowodowane tarciem i wzrostem temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Podobnie jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, niezależnie od tego, czy zawsze masz olej wysokiej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i uwalnia opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli nagromadzi się zbyt dużo, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.

Kiedy wymienić olej skrzyni biegów w Kia Rio?

Niezależnie od tego, czy chcesz dokonać automatycznej czy manualnej wymiany oleju w skrzyni Kia Rio czy mocna> procedura nie jest podobna, jednak dealerzy nie podają zaleceń dotyczących przebiegu wymiany oleju w skrzyni biegów, jednak podczas interwencji na skrzyni biegów mądrze jest go wymienić, w przeciwnym razie oto przyczyny, które należy wziąć pod uwagę, wykonując tę ​​wymianę oleju.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Kia Rio

 • Biegi skaczą: prawdopodobnie brakuje Ci oleju i prawdopodobnie masz wyciek oleju ze skrzyni biegów, zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków ze skrzyni biegów w Kia Rio, aby uzyskać więcej informacji.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej z pewnością stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej z pewnością jest zbyt płynny.
Weiterlesen:
Moja Kia Rio 3 ciągnie w lewo, co robić?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny start z pozycji neutralnej do pierwszej: często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej skrzyni biegów w Kia Rio?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, pokażemy Ci jak opróżnić olej skrzyni biegów w Twojej Kia Rio , jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, oto kilka czynności, których należy się trzymać, aby zrobić to dokładnie:

 • Podgrzej Kia Rio przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 stojakach.
 • Zainstaluj miskę drenażową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ prawdopodobnie będzie gromadzić opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu dawką sugerowaną przez producenta

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Rio, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Rio.

Ссылка на основную публикацию