Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Lincoln Navigator ?

Niektóre rutynowe czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i ważne, podczas gdy inne, takie jak: changing the gearbox oil from its Lincoln Navigator may seem to be less natural. However, produce no mistake, changing the gearbox is just as necessary as changing the engine unit oil. This content page will explain the role of the gearbox oil, then, why it is essential to replace the gearbox of your Lincoln Navigator, i w końcu, how to replace the gearbox oil of a Lincoln Navigator .

Function of gearbox oil on a Lincoln Navigator

So we begin our content page with the role of gearbox oil on a Lincoln Navigator. The objective of this short introduction is to produce you understand the benefit of this fluid which assures the good working of your motor vehicle. The gearbox of your car has the mission to zwielokrotnić moc przenoszoną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części samochodowe będą musiały być wysoko smarować aby działać dokładnie, ograniczać tarcie i tolerować wysokie temperatury wytwarzane przez jednostkę silnikową i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc jest to niezbędne do prawidłowej pracy skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Lincoln Navigator?

Why replacing the gearbox oil from a Lincoln Navigator?

Teraz zobaczymy what’s the point of draining the gearbox oil of your Lincoln Navigator?

Benefit of gearbox oil changing Lincoln Navigator

Istnieje kilka zainteresowań, które wymagają częstej wymiany skrzyni biegów w Twoim pojeździe silnikowym, wymienimy je i wyszczególnimy poniżej:

 • W miarę upływu czasu olej traci lepkość z powodu tarcia i wzrostu temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Podobnie jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, niezależnie od tego, czy zawsze masz olej dobrej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i generuje opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli nagromadzi się zbyt dużo, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.

When to do the gearbox oil replace on a Lincoln Navigator?

If you want to do an automatic or manual gearbox oil change on Lincoln Navigator or strong> the procedure is not similar, nevertheless, dealers do not give mileage suggestions to replace the oil in your gearbox, on the other hand when you do an intervention on the gearbox it is wise to replace it, in any other case here are the causes to produce you think about doing this oil replace.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Lincoln Navigator?

Oil replace for manual gearbox Lincoln Navigator

 • Gears are jumping: you are most certainly missing oil and you may have a gearbox oil leak, please see our article on gearbox leaks on Lincoln Navigator for more information.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej z pewnością stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej z pewnością jest zbyt płynny.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny początek od pozycji neutralnej do pierwszej: często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

How to replace gearbox oil of a Lincoln Navigator?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, wyjaśnimy Ci to how to empty the gearbox oil of your Lincoln Navigator , jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby zrobić to dokładnie:

 • Heat your Lincoln Navigator for about 10 minutes to get a fluid oil, place it flat on 4 stands.
 • Zamontuj miskę ściekową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ na pewno zbierze ona opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Załóż i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu zalecaną przez producenta dawką

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lincoln Navigator, spójrz na kategorię Lincoln Navigator.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Lincoln Navigator
Ссылка на основную публикацию