Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Nissan Murano ?

Niektóre czynności konserwacyjne, takie jak wymiana oleju silnikowego, mogą wydawać się oczywiste i podstawowe, chociaż inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Nissana Murano może wydawać się mniej naturalny. Niemniej jednak nie popełnij błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo ważna, jak wymiana oleju silnikowego. Ta treść pokaże Ci funkcję oleju skrzyni biegów, a następnie dlaczego konieczna jest wymiana skrzyni biegów w Twoim Nissan Murano, i w końcu, jak wymienić olej w skrzyni biegów Nissana Murano .

Cel oleju skrzyni biegów w Nissan Murano

Więc zaczynamy naszą treść od funkcji oleju skrzyni biegów w Nissan Murano. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie zainteresowania płynem, który zapewnia dobre osiągi pojazdu silnikowego. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma misję: zwielokrotnić moc przenoszoną przez silnik i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części będą musiały być wysoko smarować do dokładnego działania, ograniczania tarcia i tolerowania wysokich temperatur wytwarzanych przez silnik i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc konieczne jest prawidłowe wykonanie skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Nissana Murano?

Po co wymieniać olej skrzyni biegów z Nissana Murano?

Teraz zobaczymy po co spuszczać olej ze skrzyni biegów Twojego Nissana Murano?

Korzyści z wymiany oleju w skrzyni biegów Nissan Murano

Istnieją pewne obawy dotyczące regularnej wymiany skrzyni biegów w Twoim pojeździe silnikowym, wymienimy je i przedstawimy poniżej:

 • Z czasem olej straci lepkość z powodu tarcia i wzrostu temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Tak samo jak wzrost lepkości, czasu i temperatury obniży odporność oleju na temperaturę silnika, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, nawet jeśli masz stale wysokiej jakości olej, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i wytwarza opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli zgromadzi się zbyt dużo, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.

Kiedy wymienić olej w skrzyni biegów w Nissan Murano?

Jeśli chcesz dokonać wymiany oleju w automatycznej lub manualnej skrzyni biegów w Nissan Murano lub mocnym> procedura nie jest taka sama, jednak dealerzy nie podają sugestii dotyczących przebiegu wymiany oleju w skrzyni biegów, z drugiej strony podczas interwencji na skrzyni biegów zaleca się jej wymianę, w przeciwnym razie oto czynniki, które skłaniają do myślenia o wymianie oleju.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Nissan Murano

 • Biegi skaczą: prawdopodobnie brakuje Ci oleju i możesz mieć wyciek oleju ze skrzyni biegów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków ze skrzyni biegów w Nissan Murano.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej bez wątpienia stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest oczywiście zbyt płynny.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić tarcze hamulcowe Nissan Murano ?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny początek od pozycji neutralnej do pierwszej: często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej w skrzyni biegów Nissana Murano?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, pokażemy Ci jak opróżnić olej ze skrzyni biegów Twojego Nissana Murano , jest to o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, oto kilka kroków, których należy się trzymać, aby zrobić to dokładnie:

 • Rozgrzej swojego Nissana Murano przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 podstawkach.
 • Zamontuj miskę spustową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ prawdopodobnie będzie gromadzić opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu zalecaną przez producenta dawką

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Murano, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Nissan Murano.

Ссылка на основную публикацию