Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Subaru Legacy ?

Niektóre rutynowe czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i bardzo ważne, podczas gdy inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Subaru Legacy może wydawać się mniej automatyczny. Jednak nie popełnij błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo ważna, jak wymiana oleju w silniku. Ta wytyczna opisuje przeznaczenie oleju w skrzyni biegów, a następnie: dlaczego ważna jest wymiana skrzyni biegów w Twoim Subaru Legacy, i w końcu, jak wymienić olej w skrzyni biegów Subaru Legacy .

Przeznaczenie oleju skrzyni biegów w Subaru Legacy

Dlatego zaczynamy naszą wytyczne od przeznaczenia oleju do skrzyni biegów w Subaru Legacy. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie zainteresowania płynem, który zapewnia dobre działanie pojazdu silnikowego. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma misję: zwielokrotnić moc przekazywaną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części będą musiały być wysoko smarować do dokładnego działania, ograniczania tarcia i tolerowania wysokich temperatur generowanych przez jednostkę silnikową i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc jest to niezbędne do prawidłowej pracy skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Subaru Legacy, co robić ?

Po co wymieniać olej w skrzyni biegów z Subaru Legacy?

Teraz odkryjemy jaki jest sens spuszczania oleju skrzyni biegów w Twoim Subaru Legacy?

Zainteresowanie wymianą oleju skrzyni biegów Subaru Legacy

Istnieje kilka obaw dotyczących częstej wymiany skrzyni biegów w pojeździe silnikowym, wymienimy je i przedstawimy poniżej:

 • Po chwili olej straci lepkość z powodu tarcia i wzrostu temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Podobnie jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, nawet jeśli zawsze masz olej dobrej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i generuje opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli zgromadzi się zbyt dużo, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je połamać.

Kiedy wymienić olej w skrzyni biegów w Subaru Legacy?

Niezależnie od tego czy chcesz dokonać wymiany oleju w skrzyni automatycznej czy manualnej w Subaru Legacy czy strong> procedura nie jest taka sama, jednak dealerzy nie dają zaleceń co do przebiegu wymiany oleju w skrzyni, z drugiej strony podczas interwencji na skrzyni biegów warto ją wymienić, w każdym innym przypadku są to czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wymianie oleju.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Subaru Legacy

 • Biegi skaczą: na pewno brakuje Ci oleju i możesz mieć wyciek oleju ze skrzyni biegów. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie z treścią na temat wycieków ze skrzyni biegów w Subaru Legacy.
 • Skrzynia biegów pęka podczas zmiany biegów: olej całkowicie stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest oczywiście zbyt płynny.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Subaru Legacy

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny start z pozycji neutralnej do pierwszej: dość często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej w skrzyni biegów Subaru Legacy?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, opiszemy Cię jak opróżnić olej do skrzyni biegów Subaru Legacy , jest to o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, aby zrobić to dokładnie:

 • Podgrzej Subaru Legacy przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść go płasko na 4 podstawkach.
 • Zamontuj miskę ściekową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ na pewno zbierze ona opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu dawką sugerowaną przez producenta

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию