Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Volvo XC90 ?

Niektóre czynności konserwacyjne, takie jak wymiana oleju w silniku, mogą wydawać się oczywiste i podstawowe, chociaż inne, takie jak: wymiana oleju w skrzyni biegów z Volvo XC90 może wydawać się mniej automatyczne. Nie popełnij jednak błędu, wymiana skrzyni biegów jest tak samo ważna, jak wymiana oleju w silniku. Ta wytyczna wyjaśni przeznaczenie oleju w skrzyni biegów, a następnie: dlaczego konieczna jest wymiana skrzyni biegów w Twoim Volvo XC90, i w końcu, jak wymienić olej w skrzyni biegów Volvo XC90 .

Funkcja oleju skrzyni biegów w Volvo XC90

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od przeznaczenia oleju do skrzyni biegów w Volvo XC90. Celem tego krótkiego wprowadzenia jest zrozumienie korzyści płynących z tego płynu, który gwarantuje dobre funkcjonowanie Twojego samochodu. Skrzynia biegów Twojego samochodu ma na celu: zwielokrotnić moc przenoszoną przez jednostkę silnika i przesłać ją z powrotem na koła . Składa się z kół zębatych i kół zębatych, które umożliwiają obracanie się kół z różnymi prędkościami w zależności od zakrętów i włączonego biegu. Będzie działać za pomocą osi i mechanizmu różnicowego. Wszystkie te części samochodowe będą musiały być mocno smarować aby działać dokładnie, ograniczać tarcie i tolerować wysokie temperatury wytwarzane przez jednostkę silnikową i tarcie. Twój olej przekładniowy ma wysoką lepkość i zapobiegnie powstawaniu opiłków czy pękaniu przekładni, więc ma to fundamentalne znaczenie dla prawidłowego działania skrzyni biegów.

Po co wymieniać olej w skrzyni biegów z Volvo XC90?

Teraz zobaczymy po co spuszczać olej ze skrzyni biegów w Twoim Volvo XC90?

Korzyści z wymiany oleju w skrzyni biegów Volvo XC90

Istnieje kilka obaw związanych z regularną zmianą skrzyni biegów w samochodzie, wymienimy je i szczegółowo opiszemy poniżej:

 • Z biegiem czasu olej straci lepkość z powodu tarcia i wzrostu temperatury, co spowoduje mniejsze smarowanie kół zębatych i zębników, a tym samym ryzyko zerwania niektórych z nich.
 • Podobnie jak wzrost lepkości, czasu i temperatury zmniejszy odporność oleju na temperaturę jednostki silnikowej, Dzięki temu znacznie łatwiej będzie fluidyzować, gdy silnik się nagrzeje, co nie jest dobre dla Twojej skrzyni biegów.
 • Akumulacja pozostałości metalicznych: Wreszcie, niezależnie od tego, czy zawsze masz olej dobrej jakości, skrzynia biegów jest elementem, który zużywa się i tworzy opiłki żelaza z tarciem, olej je zbierze i jeśli za dużo się nagromadzi, te pozostałości mogą dostać się do przekładni i je złamać.
Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie się mojego Volvo XC90?

Kiedy należy wymienić olej w skrzyni biegów w Volvo XC90?

Jeśli chcesz dokonać wymiany oleju w automatycznej lub manualnej skrzyni biegów na Volvo XC90 lub mocnym> procedura nie jest taka sama, jednak dealerzy nie dają zaleceń dotyczących przebiegu wymiany oleju w skrzyni biegów, mimo to podczas interwencji na skrzyni biegów warto go zmienić, w każdym innym przypadku oto powody, które skłaniają do myślenia o dokonaniu tej wymiany oleju.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Volvo XC90

 • Biegi skaczą: prawie na pewno brakuje Ci oleju i prawdopodobnie masz wyciek oleju ze skrzyni biegów. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule na temat wycieków ze skrzyni biegów w Volvo XC90.
 • Skrzynia biegów pęka przy zmianie biegów: olej niewątpliwie stracił lepkość i jest zbyt płynny, przez co koła zębate się zacinają.
 • Trudność w zmianie biegów: Ten sam problem, co poprzednio, olej jest z pewnością zbyt płynny.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

 • Powolny początek od pozycji neutralnej do pierwszej: często problem z lepkością.
 • Trudności lub wręcz niemożność zmiany biegów: Brak oleju

.

Jak wymienić olej w skrzyni biegów Volvo XC90?

Na koniec, na zakończenie tego artykułu, wyjaśnimy Ci to jak opróżnić olej ze skrzyni biegów Twojego Volvo XC90 , jest to mniej trudne, niż mogłoby się wydawać, oto kilka czynności, które należy wykonać, aby zrobić to dokładnie:

 • Podgrzej swoje Volvo XC90 przez około 10 minut, aby uzyskać płynny olej, umieść je płasko na 4 podstawkach.
 • Zamontuj miskę spustową pod korkiem spustowym, otwórz ją i dobrze wyczyść, ponieważ prawie na pewno będzie gromadzić opiłki.
 • Niech cały olej się skończy, aż wszystko zniknie.
 • Zmień i dokręć korek, a następnie napełnij strzykawką przez korek wlewu zalecaną przez producenta dawką
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Volvo XC90 ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo XC90, przejdź do naszej kategorii Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector