Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim BMW i3?

Niezależnie od tego, czy ze względu na bezpieczeństwo osobiste, testy przydatności do ruchu drogowego, czy też w celu uniknięcia mandatu, konieczne jest zapewnienie, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z pewnością w przyszłości spalą się i będą wymagały wymiany. Być może jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w BMW i3, przygotowaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci zrobić to sam i nie musisz iść do mechanika samochodowego. W pierwszym kroku przyjrzymy się sterowaniu wypaloną żarówką przedniego kierunkowskazu w Twoim BMW i3, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twoim BMW i3 jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich urządzeń zabezpieczających Twojego BMW i3. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, nie poświęcając czasu na okresowe przeglądy. W konsekwencji ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim BMW i3, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste sposoby sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go dość szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, który informuje o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim BMW i3, zidentyfikujesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy sprawdzenie i sprawdzenie, który z nich jest wypalony za pomocą badania wizualnego, tak jak w przypadku pierwszej opisanej wcześniej metodologii.
Weiterlesen:
Moje BMW i3 jedzie w prawo, co robić ?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeczytać naszych postów na blogu, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim BMW i3

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku w treści tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazów w swoim BMW i3? Należy pamiętać, że ten proces jest naprawdę łatwy, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim BMW i3. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z treścią naszego konkretnego artykułu. Poniżej znajdują się jednak szczegóły prostych kroków, których należy się trzymać, aby wykonać tę czynność poprawnie, w zależności od techniki, którą chcesz zastosować.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim BMW i3 przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę migacza w swoim BMW i3 na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów swojego BMW i3 przez nadkole:

  Takie podejście jest szczególnie przydatne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, postępując zgodnie z tymi samymi procedurami, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego BMW i3 przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które różnią się od pełnej procedury, my wyjaśni je teraz:

  • Postaw swoje BMW i3 na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być wrażliwe.
  • Zdejmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim BMW i3, postępując zgodnie z krokami opisanymi w powyższych częściach.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW i3, skonsultuj się z naszą kategorią BMW i3.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło BMW i3, które pozostaje włączone
Ссылка на основную публикацию