Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Citroenie Berlingo?

Bez względu na własne bezpieczeństwo, w przypadku testów przydatności do ruchu drogowego lub w celu uniknięcia mandatu, zapewnienie ciągłego działania żarówek kierunkowskazów jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które z pewnością po pewnym czasie się przepalą i w konsekwencji trzeba je wymienić. Na pewno jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen Berlingo, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci to zrobić bez zatrudniania kogoś i bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszej części przyjrzymy się sterowaniu wypaloną przednią żarówką kierunkowskazów w Twoim Citroenie Berlingo, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen Berlingo jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie masz stałej możliwości sprawdzenia wszystkich elementów bezpieczeństwa Twojego Citroena Berlingo. Rzeczywiście, w wielu przypadkach spieszysz się i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go od razu, bez poświęcania czasu na nieoczekiwaną kontrolę. W związku z tym ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Citroenie Berlingo, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwie proste opcje sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Citroenie Berlingo, zidentyfikujesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i zbadasz, który z nich jest wypalony, za pomocą wizualnego sprawdzenia, jak w pierwszej metodologii pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Citroen Berlingo ?

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światła mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się czytać naszych postów na blogu, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Citroen Berlingo

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Citroen Berlingo? Zwróć uwagę, że ta technika jest naprawdę łatwa, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen Berlingo. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zapoznaj się z naszym specjalnym artykułem. Niemniej jednak, oto szczegóły wytycznych, których należy się trzymać, aby skutecznie wykonać to działanie w zależności od strategii, którą chcesz wybrać.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen Berlingo przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w Twoim Citroen Berlingo na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen Berlingo przez nadkole:

  Ta metodologia jest szczególnie przydatna, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, postępując zgodnie z tymi samymi wskazówkami, co w przypadku części poprzednio widzianej.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Citroen Berlingo przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które różnią się od pełnej procedury, my wyjaśni je teraz:

  • Postaw swojego Citroena Berlingo na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być łamliwe.
  • Zdejmij blok reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Citroen Berlingo, postępując zgodnie z krokami widocznymi w częściach widzianych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Więcej wskazówek na temat Citroena Berlingo znajdziesz w kategorii Citroen Berlingo.

Weiterlesen:
Citroen Berlingo, który już nie przyspiesza
Ссылка на основную публикацию