Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Fiacie Ducato?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na bezpieczeństwo osobiste, badanie przydatności do ruchu drogowego, czy uniknięcie mandatu, zapewnienie ciągłej pracy żarówek kierunkowskazów jest bardzo ważne. Rzeczywiście, żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób z czasem się przepalą i w konsekwencji należy je wymienić. Być może jesteś w tym artykule, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Fiacie Ducato, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się sterowaniu wypaloną przednią żarówką kierunkowskazów w Twoim Fiacie Ducato, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak rozpoznać, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Fiacie Ducato jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Fiata Ducato. Rzeczywiście, najprawdopodobniej spieszysz się i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go natychmiast, bez poświęcania czasu na regularne przeglądy. W związku z tym w niektórych przypadkach należy poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Fiacie Ducato, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste sposoby sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko zmienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. Rzeczywiście, w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który ostrzega Cię o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Fiacie Ducato, zauważysz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, co sugeruje, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Od Ciebie zależy, czy zweryfikujesz i sprawdzisz, który z nich jest wypalony, wizualnie, jak w przypadku pierwszej pokazanej wcześniej techniki.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Fiat Ducato 2

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, na przykład światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać się z naszymi postami na blogu, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Fiacie Ducato

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej treści, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Fiacie Ducato? Pamiętaj, że to zadanie jest naprawdę łatwe, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i wymienić przepaloną żarówkę kierunkowskazów w swoim Fiacie Ducato. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zobacz naszą specjalną treść. Niemniej jednak, oto szczegóły wytycznych, których należy przestrzegać, aby móc prawidłowo wykonać tę czynność zgodnie z wybraną techniką.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Fiacie Ducato przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów w swoim Fiacie Ducato na nową (upewnij się, czy jest to żarówka pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Fiata Ducato przez nadkole:

  To rozwiązanie jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Fiata Ducato przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w zależności od opcji, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmieniają się z pełnej techniki, my wskaże je teraz:

  • Postaw swojego Fiata Ducato na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być łamliwe.
  • Wyjmij blok przednich reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Fiacie Ducato, postępując zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Fiata Ducato, przejdź do naszej kategorii Fiat Ducato.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fiatem Ducato 2
Ссылка на основную публикацию