Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Ford Ranger?

Bez względu na własne bezpieczeństwo, w przypadku badań przydatności do ruchu drogowego lub w celu uniknięcia mandatu, ważne jest, aby żarówki kierunkowskazów zawsze działały. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które w przewidywalny sposób przepalą się w przyszłości i dlatego należy je wymienić. Z pewnością jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i pytasz jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim Ford Ranger, napisaliśmy i opublikowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci zrobić to samodzielnie i niezależnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się sprawdzeniu przepalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Ranger, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Ranger jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój pojazd, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Ford Rangera. W rzeczywistości, ogólnie rzecz biorąc, jesteś w pośpiechu i masz tendencję do wsiadania do pojazdu, odbywania podróży i odkładania go natychmiast, bez poświęcania czasu na okresowe przeglądy. W związku z tym ważne jest, aby od czasu do czasu sprawdzić stan reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Ford Ranger, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste sposoby sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy musisz go szybko zamienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Ford Ranger, zauważysz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i zbadanie, który z nich jest wypalony, za pomocą badania wizualnego, tak jak w przypadku pierwszej przedstawionej wcześniej metodologii.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Ford Ranger?

Możesz mieć inną żarówkę do wymiany, taką jak światła mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się przeglądać naszych artykułów, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Ranger

Przejdźmy teraz do najistotniejszej części tego artykułu, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Ford Ranger? Powinieneś mieć świadomość, że to zadanie jest dość łatwe, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Ford Rangera. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z naszym dedykowanym artykułem. Niemniej jednak, oto szczegóły wytycznych, których należy się trzymać, aby wykonać tę czynność skutecznie, zgodnie z rozwiązaniem, które chcesz wybrać.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Ford Ranger przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów swojego Ford Rangera na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy działa zupełnie nowa żarówka przedniego kierunkowskazu.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Ford Rangera przez nadkole:

  To podejście jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca pod maską, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło z boku, nad którym chcesz pracować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Ford Rangera przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, zgodnie z opcjami, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, od pełnego procesu jest tylko kilka kroków, my opisze je teraz:

  • Postaw swojego Ford Rangera na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być kruche.
  • Zabierz blokadę reflektora i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Ford Rangera, postępując zgodnie z krokami opisanymi w częściach przedstawionych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Ford Rangera, spójrz na kategorię Ford Ranger.

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Ford Rangera
Ссылка на основную публикацию