Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Ford Transicie?

Nie ma znaczenia, czy ze względu na bezpieczeństwo osobiste, badanie przydatności do ruchu drogowego czy uniknięcie mandatu, upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów zawsze działają, jest konieczne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które po pewnym czasie na pewno się przepalą i w rezultacie trzeba będzie je wymienić. Prawdopodobnie jesteś tutaj, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Transicie, napisaliśmy i opublikowaliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci zrobić to samemu, bez konieczności odwiedzania warsztatu. W pierwszym kroku przyjrzymy się sprawdzeniu wypalonej żarówki kierunkowskazu przedniego w Twoim Ford Transicie, a w drugim kroku, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy żarówka przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Transicie jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz swój samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji bezpieczeństwa swojego Ford Transita. W rzeczywistości często się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i natychmiastowego odstawienia pojazdu bez poświęcania czasu na okresowe przeglądy. Dlatego ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Ford Transit, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Oto dwa proste rozwiązania pozwalające sprawdzić, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony, czy też trzeba go dość szybko wymienić:

 • Kiedy się zatrzymasz, włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słuchając dźwięku migaczy. W rzeczywistości na każdym samochodzie znajduje się sygnał dźwiękowy, który ostrzega Cię o: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Ford Transicie, zidentyfikujesz, że czas pomiędzy każdym „kliknięciem” jest znacznie krótszy, co oznacza, że ​​będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i zweryfikowanie, który z nich jest wypalony za pomocą weryfikacji wizualnej, tak jak w pierwszej technice pokazanej powyżej.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Ford Transit Connect ?

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pomogą Ci dokonać tej wymiany.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Transit

Przejdźmy teraz do najważniejszego kroku w treści tego artykułu, jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Ford Transit? Należy pamiętać, że to zadanie jest dość proste, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Ford Transita. Jeśli jest to żarówka na tylnym kierunkowskazach, zapoznaj się z treścią naszego specjalnego artykułu. Niemniej jednak, oto szczegóły działań, których należy się trzymać, aby skutecznie wykonać tę akcję w zależności od wybranej techniki.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Ford Transicie przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów swojego Ford Transita na nową (upewnij się, czy jest pomarańczowa, czy przezroczysta).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów swojego Ford Transita przez nadkole:

  To rozwiązanie jest szczególnie cenne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i wyjmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu w swoim samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Ford Transita przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, zgodnie z opcjami, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które zmienią się z pełnej techniki, my wskaże je teraz:

  • Postaw swojego Ford Transita na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być kruche.
  • Zdejmij blok reflektorów i wymień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Ford Transita, postępując zgodnie z krokami opisanymi w częściach przedstawionych wcześniej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Ford Transita, zajrzyj do kategorii Ford Transit.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Ford Transit, co robić ?
Ссылка на основную публикацию