Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Jeepie Gladiatorze?

Nie ma znaczenia, czy dla własnego bezpieczeństwa, do badań przydatności do ruchu drogowego, czy w celu uniknięcia mandatu, konieczne jest upewnienie się, że żarówki kierunkowskazów są zawsze sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które z czasem z pewnością się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich przednich kierunkowskazów jest wypalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę przedniego kierunkowskazu w Twoim Jeep Gladiator, napisaliśmy i opublikowaliśmy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zrobić to wszystko samodzielnie, bez konieczności wizyty u technika samochodowego. W pierwszej części przyjrzymy się sprawdzeniu przepalonej żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Jeepie Gladiatorze, a w drugiej części, jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim samochodzie..

Jak sprawdzić, czy przednia żarówka kierunkowskazu w Twoim Jeepie Gladiatorze jest przepalona lub wymaga wymiany?

Kiedy prowadzisz samochód, nie zawsze masz możliwość sprawdzenia wszystkich elementów bezpieczeństwa Twojego Jeepa Gladiatora. W rzeczywistości zazwyczaj się spieszysz i masz tendencję do wsiadania do samochodu, odbycia podróży i odstawienia go od razu, bez poświęcania czasu na nieoczekiwaną kontrolę. W związku z tym ważne jest, aby w niektórych przypadkach poświęcić trochę czasu na sprawdzenie stanu reflektorów i kierunkowskazów. Całkiem możliwe, że masz przedni kierunkowskaz w Twoim Jeepie Gladiatorze, ale nie zdałeś sobie z tego sprawy. Oto dwie proste metody sprawdzenia, czy przedni kierunkowskaz jest wypalony lub czy trzeba go szybko zamienić:

 • Po zatrzymaniu włącz zapłon w samochodzie, a następnie na przemian włącz lewy i prawy przedni kierunkowskaz i wysiądź z samochodu, aby sprawdzić, czy działają.
 • Słysząc dźwięk twoich kierunkowskazów. W rzeczywistości w każdym samochodzie jest sygnał dźwiękowy, który sygnalizuje: żarówka przedniego kierunkowskazu spalona w Twoim Jeepie Gladiatorze, rozpoznasz, że czas między każdym „kliknięciem” jest znacznie bliższy, oznacza to, że będziesz musiał Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów; lub przed. Do Ciebie należy sprawdzenie i upewnienie się, który z nich jest wypalony przez kontrolę wizualną, tak jak w przypadku pierwszego rozwiązania pokazanego wcześniej.
Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Jeepie Gladiatorze?

Możesz mieć dodatkową żarówkę do wymiany, taką jak światło mijania lub światła pozycyjne, nie wahaj się zapoznać z naszymi artykułami, które pomogą Ci przeprowadzić tę wymianę.

Wymiana żarówki przedniego kierunkowskazu w Twoim Jeep Gladiator

Przejdźmy teraz do najważniejszej części tej strony treści, jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w Twoim Jeep Gladiator? Powinieneś mieć świadomość, że ta operacja jest bardzo prosta, będziesz musiał uzyskać dostęp od wewnętrznej strony maski, przez nadkola lub po prostu przez zderzak do reflektora, otworzyć go i Wymień wypaloną przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Jeepa Gladiatora. Jeśli jest to żarówka na tylnym sygnalizatorze skrętu, zobacz naszą specjalną stronę z treścią. Poniżej znajdują się jednak szczegóły wytycznych, których należy przestrzegać, aby móc dokładnie przeprowadzić tę czynność w zależności od podejścia, które chcesz przyjąć.

Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu w swoim Jeep Gladiator przez maskę:

 • Otwórz maskę i uzyskaj swobodny dostęp do strąków reflektorów.
 • Użyj końcówki Torx, aby otworzyć reflektor w samochodzie
 • Odkręć przednią żarówkę kierunkowskazu z samochodu, obracając ją o ćwierć obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara
 • Wymień przednią żarówkę kierunkowskazów Twojego Jeepa Gladiatora na nową (upewnij się, czy jest to pomarańczowa, czy przezroczysta żarówka).
 • Zmontuj i sprawdź, czy nowa żarówka przedniego kierunkowskazu działa.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Jeepa Gladiatora przez nadkole:

  To podejście jest szczególnie skuteczne, gdy nie masz wystarczająco dużo miejsca w masce, aby uzyskać dostęp do przedniego kierunkowskazu w samochodzie:

  • Podnieś samochód i zdejmij przednie koło po stronie, po której chcesz operować.
  • Wyjmij nadkole za pomocą bitu Torx.
  • Podejdź do bloku reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu w samochodzie, wykonując te same podstawowe czynności, co w przypadku poprzednio widzianej części.

  Wymień przednią żarówkę kierunkowskazu swojego Jeepa Gladiatora przez zderzak:

  W niektórych latach lub wykończeniach, w oparciu o opcje, jedynym prostym dostępem, który będziesz musiał wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w samochodzie, będzie przejście pod przednim zderzakiem, jest tylko kilka kroków, które różnią się od pełnej procedury, my wskaże je teraz:

  • Postaw swojego Jeepa Gladiatora na podnośniku lub świecy.
  • Odkręć śruby buta silnika samochodu (plastikowa część pod silnikiem) i amortyzatora. Uważaj na plastikowe zszywki, które mogą być wrażliwe.
  • Wyjmij blok reflektorów i zamień żarówkę przedniego kierunkowskazu swojego Jeepa Gladiatora, postępując zgodnie z krokami widocznymi w częściach widocznych powyżej.
  • Złóż całość z powrotem.

  Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Jeepa Gladiatora, przejdź do naszej kategorii Jeep Gladiator.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeep Gladiator?
Ссылка на основную публикацию